Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 12:43 Bu haber 917 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi Korona Mağdurlarına Sıcak Yemek Dağıtımını Sürdürüyor
İlkadım Belediyesi korona virüs salgını nedeniyle evlerinde izolasyon durumunda olan insanlara, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine sıcak yemek dağıtımına devam ediyor.
YAŞAM Haberi
İlkadım Belediyesi Korona Mağdurlarına Sıcak Yemek Dağıtımını Sürdürüyor

 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,

 

PCR testi pozitif olan ve temas nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği 14 günlük izolasyon sürecini evde geçirmek zorunda olan ihtiyaç sahibi ailelerin . 0553 007 84 95 hattını arayarak yardım talebinde bulunmaları halinde sabah kahvaltı ve akşam yemeklerinin kapılarına ücretsiz olarak getirileceğini söyledi.

 

Sosyal medya ve  yazılı basın aracılığıyla başlattığı kampanyayı tüm ilçe halkına duyuran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”İlkadım bizim evimiz, biz büyük bir aileyiz. Aileler zorlukları birlikte aşar. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Hep birlikte başaracağız. Yeter ki önlemlerimizi eksiksiz uygulayalım. Yalnız değilsiniz her an her zaman yanınızdayız” diye konuştu.

 

“Dayanışma ile iyi olacağız”

 

İlkadım Belediyesi olarak hiçbir masraftan kaçınmayacaklarını dile getiren Başkan Demirtaş, "65 yaş üzeri evlerinde bekleyen İlkadımlılar var. Bunlarda ihtiyaç sahibi olan, ekmek bulamayan, yemek bulamayan insanların yardıma ihtiyaçları var. Bu anlamda belediyemiz ilçemizde ihtiyaç sahibi insanlarımıza, sosyal yardımlaşma birimlerimiz mahalle muhtarlarımızla, ilçe kaymakamlığımızla koordineli bir çalışma ile gerçek ihtiyaç sahibi aileleri tespit ettik, bu insanlara günlük yemek gönderiyoruz.

 

Bu yemekleri görevli ekiplerimiz arabalarla, adreslere elden teslim vermek suretiyle hijyenik bir ortamda bu yardımları yapıyoruz. Ancak bizim inancımıza göre sadece 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi insanlar yok. Günümüzde korona virüsten dolayı evlerinde çıkamayan ihtiyaç sahibi aileler de var. 0553 007 84 95 hattını arayarak bizden yardım talebinde bulunan gıda temininde güçlük çeken PCR testi pozitif olan ve temas nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği 14 günlük izolasyon sürecini evde geçirmek zorunda olan vatandaşlarımıza sabah kahvaltı ve akşam yemekleri, kapılarına ücretsiz olarak ulaştırdığımız uygulamamızı ilçemizde başlatmış olduk.

 

Covid-19 raporuyla birlikte evinde izolasyonda olan vatandaşlarımız bu bilgilerin ibrazı halinde sosyal birimlerimiz evlerinde kontrollerini yapmak suretiyle ihtiyaç sahibi ve aile sayılarını tespit ediyorlar. Ona göre 14 günlük karantina sürecinde kahvaltı ve akşam yemeklerini göndereceğiz. Bu süreci hep birlikte dayanışma ile atlatıp iyi olacağız“ dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediyesi, Korona, Mağdurlarına, Sıcak, Yemek, Dağıtımını, Sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı