Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 19:36 Bu haber 953 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi'nden Bozuk Sebze Meyve Operasyonu
İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri halk pazarında satılmak üzere getirilen 1 kamyon dolusu çürümüş bozuk sebze ve meyvelere el koydu.
SAĞLIK Haberi
İlkadım Belediyesi'nden Bozuk Sebze Meyve Operasyonu

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri Rasathane Mahallesi Muhtarı Ömer Faruk Giritlinin şikayeti üzerine verilen adrese baskın yaptı.

 

Ekipler, üzeri brandalarla kapatılmış kasalar içinde 1 kamyon dolusu çürümüş bozuk sebze ve meyveye el koydu. Bozuk ve çürük meyve ve sebzelerin sahibi olan esnafın,  daha önce de bozuk mal satışı yüzünden uyarıldığı ve hakkında cezai işlem yapıldığı ortaya çıktı. Bozuk ürünlerin ilçede kurulan  “Modern Halk Pazar’ında” satışa sunulacağını öğrenen zabıta ekipleri, ele geçirdikleri bir kamyon dolusu bozuk sebze ve meyveleri  imha etti.

 

“Halk sağlığı ihmal ve ertelemeye gelmez”

İnsan sağlığına büyük önem verdiklerini belirten ve  duyarlı vatandaşlara teşekkür eden İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı;” İlçemizde üretim ve imalattan, satış ve tüketime kadar halkın sağlığını tehdit edecek her türlü faaliyetin takipçisi oluyoruz. Çünkü halk sağlığı ihmale, ertelemeye gelemeyecek çok önemli bir konudur.

Bu konuda farkındalıkları arttırarak insanlarımızın temiz, sağlıklı ve güvenilir gıdaları tüketmesini sağlamak istiyoruz. Halk sağlığı açısından belediye olarak biz üzerimize düşen görevi yapma gayretindeyiz. Vatandaşlarımızdan ise isteğimiz her hangi bir olumsuzlukta belediyenin Alo 153 numaralı telefonundan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediyesi'nden, Bozuk, Sebze, Meyve, Operasyonu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı