Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 20:32 Bu haber 882 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi’nden emniyet şehitlerine vefa
İlkadım Belediyesi, Derebahçe Çocuk Trafik Eğitim Parkında fidan dikti, Fidanlara Samsunlu Şehitlerin Adını Verdi.
YAŞAM Haberi
İlkadım Belediyesi’nden emniyet şehitlerine vefa

Çocuk Trafik Eğitim Parkında düzenlenen etkinliğe saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

 

Açılış konuşmasını yapan  EMŞAV Karadeniz Bölge Temsilcisi Bilal Erim;” Her fidanın bir can, bu topraklar için can veren her şehidin ise birer kahraman olduğunu  ifade etti. Dernek yönetimim ve şahsım adına bu etkinliği düzenleyen İlkadım Belediye Başkanımız Sn. Necattin Demirtaş’a sonsuz teşekkür ediyorum. Vatan toprakları için can vermiş tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak amacıyla bu etkinlik vesilesi ile Tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ile anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.

“Biz şehitlerimizi 1 fidanla yaşatacağız”

Şehit ve şehit ailelerinin İlkadım Belediyesi için her şeyden daha önemli olduğunu vurgulayan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ;“Bu pandemi sürecinde 2 yiğidimizi şehit verdik. Bu hassasiyetin ve önemini fark ettirmek adına  Belediye olarak çözüm merkezimizde şehit ailelerine ve yakınlarına her türlü istek ve taleplerini yerine getirmek için bir kişiyi sorumlu yaptık. Çünkü onlar bizim için canlarını verdiler. Biz şehitlerimizi 1 fidan ile yaşatmaya çalışacağız. Ama bizim şehitlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti payidar olduğu sürece hep yaşayacaktır.” dedi.

“Minik Eylül katılımcıları gözyaşına boğdu”

Konuşmaların ardından Emniyet Şehitlerinin adlarının yazıldığı fidanlar, şehit aile yakınları tarafında toprakla buluştu. Diyarbakır’da ’dur’ ihtarına uymayan kişinin silahlı saldırısına uğrayarak şehit düşen polis memuru Atakan Arslan’ın 3 yaşındaki kızı Eylül Asel Arslan ve eşi Gözde Arslan, Atakan Arslan’ın isminin verildiği çam ağacını kendi elleri ile dikip sulaması katılımcıları gözyaşlarına boğdu.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım, Belediyesi’nden, emniyet, şehitlerine, vefa,
Yorumlar
Haber Yazılımı