Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 17:04 Bu haber 129 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi'nden Koronaya Karşı Topyekün Mücadele
Samsun’unn İlkadımBelediyesi, koronavirüsle mücadele için her mahallede topyekûn temizlik çalışması başlattı.
YEREL YÖNETİM Haberi
İlkadım Belediyesi'nden Koronaya Karşı Topyekün Mücadele

Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla ilkadım ilçesinde trafiği aksatmamak içim özellikle geceleri  cadde ve sokaklarda yol yıkama çalışmaları gerçekleştiriyor.

 

 İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri “Daha temiz bir İlkadım” için gece-gündüz demeden temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mevsimsel şartlara bağlı olarak kirlenen yol ve kaldırımları yıkayan ekipler, koronaviürüse karşı dezenfekteli basınçlı su ile ilçe halkına daha temiz ve sağlıklı bir ortam sunabilmek için büyük çaba harcıyor. Araç trafiğinin aksatılmaması için gece 22:00- 03:00 saatleri arası yapılan yıkama çalışmalarında çok sayıda personel görev alıyor.

 

“Tüm mahallelerimizi dezenfekte ediyoruz”

 

Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşa yönelik hatırlatmalarda da bulunarak “Mesai mefhumu tanımaksızın tüm mahallerimizde halkımızın ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarımız devam ederken, cadde ve sokaklarımızı da tazyikli su ile düzenli olarak yıkıyoruz diyen İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Recep Aslan;” Mikrobik ortamlarla birlikte ilçemizin her tarafında dezenfekte çalışması yürütüyoruz. Parklarımız dahil olmak üzere, pazar yerleri ve sokaklar önce temizlenip sonra dezenfekteli basınçlı su ile yıkanıyor. Salgın nedeni ile hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamamasını istemiyoruz” diye konuştu.

 

 “Gece gündüz ilçe halkımızın sağlığı için çalışıyoruz”

 

Çalışma ile ilgili açıklamada bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş”Gece gündüz demeden vatandaşımızın daha sağlıklı yaşaması ve daha temiz, daha huzurlu, daha güzel bir İlkadım için çalışıyoruz.Covid-19 salgını nedeniyle tedbir amaçlı çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce yürütülen yol yıkama çalışmaları kapsamında tüm mahallelerimizde yıkama ve dezenfektasyon çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Hazırlamış olduğumuz program dahilinde ilçemizde yol yıkama ve dezenfektasyon çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu noktada koronaviürsle mücadelede  tüm sahada özveri ile çalışan belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediyesi'nden, Koronaya, Karşı, Topyekün, Mücadele,
Yorumlar
Haber Yazılımı