Haber Detayı
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 07:11 Bu haber 544 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi’ndn 15 Temmuz Resim Sergisi
15 Temmuz Direniş Anlarının konu edildiği "25.KARE"resim sergisi Belediye Hizmet Binası fuayesinde ziyarete açıldı.
SANAT Haberi
İlkadım Belediyesi’ndn 15 Temmuz Resim Sergisi

 

Samsun İlkadım Beledi Başkanı Necattin Demirtaş,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Eker’in “15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik 25. Kare Resim Sergisi”ni açtı.

 

 15 Temmuz darbe gecesi ve  kahramanlık hikayelerinin anlatıldığı resim sergisinde 1 ana resimden bölünen 24 farklı resim yer aldı. Serginin açışında konuşan OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Eker, “Sergide 25+1 resim var. 1 büyük resmimiz var.

 

Bu vatanımızı ve milletimizi simgeliyor. Bu büyük resmi 24 parçaya bölüp, 24 farklı resim ile zenginleştirip bu mozaiği bir araya getirdim. 25. resim ile de yeniden vatan-millet şuurunu ortaya koyacak simgesel bir üslup ile de son buluyor. 24 esprisi ise videolarda 24 kare/saniye vardır. 25. kareye de gizli mesajlar koyarlar. Buna vurgu yapmak için ismini öyle koyduk. " dedi.

 

 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Bu milletin sağduyusu müthiş seviyededir. Bu sağduyuyu yıkmak çok kolay değil. Türk devleti öyle elle, sopayla kurulmuş bir devlet de değil. Onun da kendi içerisinde dinamikleri var. Ama bizim yine de toplum olarak uyanık olmamız gerekiyor. Bunu başardığımız zaman birlik ve beraberlik içerisinde huzurla yaşayacağız.

 

Buralar bize de başka birilerine baki değil. Buralar hep han. Biz de başkaları da gelip geçecek. Arkada bir hoş seda bırakabilme becerisini gösterebilmiş isek ne mutlu bize. Bu vesile ile sergimizde emeği geçen hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum. 15 Temmuz ile ilgili böyle bir sergi açmaktan da gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediyesi’ndn, 15, Temmuz, Resim, Sergisi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı