Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 15:56 Bu haber 862 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi’nin Tüm Tesislerine Azerbaycan Bayrağı
İlkadım Belediyesi’nin tüm tesislerine BaşkanNecattin Demirtaş’ın talimatıyla Azerbaycan bayrakları asıldı.
SİYASET Haberi
İlkadım Belediyesi’nin Tüm Tesislerine Azerbaycan Bayrağı

Ermenistan'ın saldırılarının ardından seferberlik ilan eden Azerbaycan'a yerel yönetimlerden  destekler devam ediyor. İlkadım Belediyesi Azerbaycan'a gönül desteği göndermek adına Ana Hizmet Binası ve diğer tüm tesislerine Azerbaycan bayrağı astı. Belediyenin tüm tesislerinde Türk bayrağının yanında Azerbaycan bayrağı dalgalanmaya başladı.

 

“Her platformda destekçisi olacağız”

 

Amaçlarının iki kardeş ülkenin bayraklarının yan yana yer alması ve bu sayede tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek olduğunu aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;”"İki Devlet Bir Millet " sloganı ile belediye hizmet binamıza, tüm tesislerimize ve 61 mahalle muhtarlıklarına asılmak üzere göndermiş olduğumuz bayraklarla ilkadım’ın tüm sokaklarında kardeş ülke Azerbaycan’a destek olup Ermenistan tarafından başlatılan alçakça saldırıları kınıyoruz.

 

 

Kardeşlik bağları kurduğumuz Azerbaycan'ın her platformda destekçisi olacağız.Bayraklar da bağımsızlığın ve birliğin sembolüdür.  İşte bu yüzden Azerbaycan bayrağını belediyemiz tüm tesislerinde dalgalandırdık. Azerbaycanlı kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek boynumuzun borcudur. İki kardeş ülke arasında bu dayanışma olduğu sürece Ermenistan'ın Türk toprakları üzerinde planladığı kirli oyunları hayata geçirme şansı olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım, Belediyesi’nin, Tüm, Tesislerine, Azerbaycan, Bayrağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı