Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 16:03 Bu haber 855 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi Tapu kadastro İşbirliği
İlkadım Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İlkadım Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü imzaladıkları protokolle tapuda yeni bir dönem başlattı.
EKONOMİ Haberi
İlkadım Belediyesi Tapu kadastro İşbirliği

İlkadım Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İlkadım Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan yeni protokole göre Elektronik Belge Yönetim Sistemi haciz ve haciz telkinlerinin belediye tarafında koyulup kaldırmasını sağlayan  uygulama ile vatandaşın belediye ile tapu arasında gidiş gelişlerinin önüne geçilecek.

 “Vatandaşlarımız kurumlar arası git-gelden kurtulacak”

 

Bundan böyle haciz ve haciz telkinlerinin elektronik ortamda belediye tarafında koyup kaldırılacak. İmzalanan protokol hakkında  bilgi veren İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık; "Belediyemiz imza altına aldığı ilk protokollerden bir tanesi olan bu uygulamayı hayata geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na şahsım ve Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş adına çok teşekkür ediyorum. İmzalanan protokol ile kurulan ortak sistemde haciz ve haciz telkinlerine ait  işlemleri için istenen belgeler elektronik ortamdan Tapu Müdürlüğü ile paylaşılacak. Bu sayede vatandaşlarımız kurumlar arasında git-gelden kurtulmuş olacak .Belediye için ise alacakların tahsilden müdürlüklere evrak yazarak sonucun gelmesi için beklenen süreden ve kağıt israfında gereksiz evrak yükünden kurtulma sağlanacak. Böylece vatandaşlarımızın memnuniyeti de arttıracağı uygulamanın İlkadım halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum “dedi.

“Düşük iş verimliliği ortadan kalkacak”

İmzalanan yeni protokol sözleşmesi hakkında bilgi veren İlkadım Tapu Kadastro Nihal Bayraktar Çöl ise ; "Tapu dairelerinde özellikle geçmiş yıllardaki kayıtlara ulaşmak uzun zaman alıp gereksiz iş yükü oluşturuyordu. Bu da işlemlerin uzamasına ve düşük iş verimliliğine neden oluyordu. İlkadım Belediyemizle imza altına aldığımız bu protokolle haciz işlemleri için elektronik ortamda bu işlemler belediyemiz tarafında yapılabilecek. Bu sayede bilgiye ulaşım anlamında büyük rahatlık sağlanacak. İmza altına aldığımız bu protokolün her iki tarafa hayırlı olmasın diliyorum " şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım, Belediyesi, Tapu, kadastro, İşbirliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı