Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 18:05 Bu haber 515 kez okundu
 
İlkadım’da 11 Bin Gence Ücretsiz Salon Sporu Eğitimi Veriliyor
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş 11 bin gence ücretsiz salon sporlarına yönelik eğitim verdiklerini söyledi.
SPOR Haberi
İlkadım’da 11 Bin Gence Ücretsiz Salon Sporu Eğitimi Veriliyor

İlkadım  Belediyesi Mete Adanır Kapalı Spor Salonu'nda 11 bin öğrenciye  basketboldan haltere, pilatesten, güreşe  kadar 14 branşta  ücretsiz salon sporlarına yönelik hizmet veriliyor. 

 

İlkadım Belediyesi İlkadım’lı gençlere yönelik sürdürdüğü kültürel ve sportif faaliyetlerini artırıyor. Kadifekale  Mahallesi ‘nde uzun zamandır hizmet veren, kent merkezinden yaklaşık 20 dakikalık yürüyüş ya da araçla 10 dakikalık mesafede yer alan salonda,   badminton, basketbol, jimnastik, güreş, eğlenceli atletizm, step aerobik, bay – bayan fitness, pilates, Muaythai,Kickboks, Taekwondo, gibi dersler veriliyor.

 

Çeşitli dallarda sporseverlere hizmet  veren Mete Adanır Spor Salonunda eğitim alan sporculara ulusal ve uluslararası müsabakalarda  ücretsiz ulaşım imkanıda sunuluyor. Tam donanımlı  spor salonunda bütün spor dallarındaki faaliyetler, alanında uzman eğitmenler eşliğinde yapılıyor. Ayrıca Spor salonunda bulunan özel yetenek parkurunda Polis Meslek Yüksel Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu,  Polis Okulu ve Askeri Liselere girecek olan adaylara ücretsiz etaplarda yapılacak olan yetenek sınavlarına kendilerini hazırlıyor.

 

“Ailelerin ve ilçe halkının ilgisi bizleri mutlu ediyor”

 

Sporda branş ayrımı yapmaksızın gençlerimizi salon sporlarına teşvik etmek adına dalında uzman spor branşları antrenörlerimiz tarafından spor salonlarımızda  ücretsiz eğitim veriyoruz. Ailelerin ve ilçe halkını spor tanıtım faaliyetlerimize ilgisi harika ve bu bizi gerçekten çok mutlu ediyor diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;“ Spora ve sporcuya her alanda destek sağlıyoruz.

 

Özellikle gençlerimizin spora daha çok yönelmelerini sağlamak ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları adına Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile gençlerimizi sporsal faaliyetlere yöneltecek alanları çoğaltıyoruz. Gençlerimiz bizlerin geleceğini oluşturuyor. Bu yüzden onlarla ilgili olan her türlü projeye destek veriyoruz. Bunun yanına spor her yaşta var olan bir olgu. Sağlık için de yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın sağlığı ve rahatlığı içinde mahallelerimizde sem sahaları oluşturuyor, parklarımıza fitness aletleri kazandırıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım’da, 11, Bin, Gence, Ücretsiz, Salon, Sporu, Eğitimi, Veriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı