Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 16:23 Bu haber 599 kez okundu
 
İlkadım’da Bacalar Dronla Denetleniyor
İlkadım Belediyesi ilçede hava kirliliği yaratan bacaları denetlemek için çevreci dronları kullanmaya başladı.
SAĞLIK Haberi
İlkadım’da Bacalar Dronla Denetleniyor

 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından uygulamaya konulan çalışma ile özellikle odun yakan pide ve ekmek fırınları başta olmak üzere püskürtmeli baca sistemi kullanan işletmelere ait bacalar drone ile denetleniyor.

 

Su püskürtme sistemi ile havaya yabancı madde karışmasını önleyen bacaların püskürtme sistemlerinin denetimlerini drone ile gerçekleştiren ekipler bu çalışma ile Türkiye’de bir ilke imza atmış oldu.

 

“TEKNOLOJİNİN TÜM OLANAKLARIYLA HALKIMIZA HİZMET EDİYORUZ”

 

İlkadım Belediyesi olarak amaçlarının hizmette kaliteyi ön planda tutarak teknolojinin tüm olanakları ile halka hizmet olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş  “Bu uygulamanın tarafımızdan ilk olarak yapılması bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Drone’lar hayatımızın her alanına girmekte.

 

İlkadım Belediyesi olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz denetimlerini artık drone ile yapıyor.  Şikâyete konu olan odun yakan pide ve ekmek fırınlarında özellikle su püskürtmeli baca sistemlerinde, püskürtme nodullarının sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığını drone ile kontrol ediyoruz.  Ekiplerimiz denetim esnasında çatı katına çıkmak ve bacaya yaklaşmak gibi tehlikeli ve kolay olmayan yöntemleri uygulamak durumunda kalıyorlardı. Ancak drone ile yaptığımız kontrollerde daha sağlıklı ve tehlikesiz kontrol ve denetimlerimizi gerçekleştirip şikâyetleri zamanında değerlendirmiş oluyoruz.” dedi..

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım’da, Bacalar, Dronla, Denetleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı