Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 15:20 Bu haber 235 kez okundu
 
İlkadım'da Bayram Temizliği
İlkadım Belediyesi, sokak ve caddelerle birlikte toplu kullanım alanlarında bayram temizliği yapıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
İlkadım'da Bayram Temizliği

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kurban Bayramı’nda temizlik personeli ve araçlarının bayram boyu kesintisiz çalışacağını söyledi.

 

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bir yandan cadde ve sokaklardaki yabani otların temizlenmesi için çalışma gerçekleştirirken bir yandan da yıkama ve çöp toplama çalışması yapıyor.

Bu kapsamda ilçe merkezinden uzak kırsal mahalleler yaklaşan Kurban Bayramına temiz bir şekilde hazırlanıyor. Ayrıca Güzeldere Mahallesi’nde bulunan Kurban Pazarının temizliğine ayrı bir özen gösterilirken, pırıl pırıl bir İlkadım için bayram öncesi ve sonrası için Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 120 personel ilçe halkının sorunsuz bir bayram geçirmesi için sahada görev yapacak.

“Temizliğe hassasiyet gösteriyoruz”

Her an halkın sağlığını ve huzurunu gözetmek gibi bir sorumlulukları olduğunu vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Temizlik ekiplerimiz özellikle vatandaşlarımızın toplu kullandığı alanlara yönelik özel hassasiyet göstererek mikropların yayılmasının önüne geçiyor. Ayrıca hijyenik temizlik sonrası pazar yerlerimiz, sokaklarımız bir sonraki kullanıma hazırlanıyor. Sahada 7/24 görev yapan temizlik ekiplerimiz vatandaşımızın sağlığını gözetmek adına ilçemizin kırsal mahalleleri dahil olmak üzere temiz tutma sorumluluğuyla hareket ediyor.İlkadım’ın tertemiz bir kent olabilmesi için ekiplerimiz, çalışmalarını temposunu arttırarak sürdürecek. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olarak bizlere yardımcı olmasını rica ediyorum” dedi. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım'da, Bayram, Temizliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı