Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 13:43 Bu haber 1615 kez okundu
 
İlkadım'da Kadir Gecesi Özel Programı
İlkadım Belediyesi ve İlkadım İlçe Müftülüğü tarafından her yıl Cumhuriyet Meydanında yapılan Seccadenle Gel Teravih Namazı ve Kadir Gecesi Özel Programı yoğun ve şiddetli yağan yağmur sonrası Site Camii'nde devam etti.
YAŞAM Haberi
İlkadım'da Kadir Gecesi Özel Programı

Kadir Gecesi'nin kıymeti ve önemi hakkında bilgiler paylaşan İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat, " Kadir gecesi, son ve mükemmel din olan İslam'ın ana kaynağı Kur’anın kendisinde indirilmeye başlandığı gece olduğu içindir ki, Rabbimizin ifadesiyle “bin aydan hayırlı” bir gecedir.  Resûlüllah (S.A.V)’ın, Ramazan ayının son on gününde ibadetini artırdığı, aile fertlerini ve sahabeleri daha fazla ibadete teşvik ettiği, kendisinin bu son on günde İ’tifaka girdiği bilinmektedir. Kadir gecesinin değeri, alemleri aydınlatan Allah kelamı Kur’anın onda indirilmeye başlanmasındandır." diye konuştu.

 

 

SAKAL-I ŞERİF ZİYARETİ VE SAHUR İKRAMI

 

Kur'an Ziyafetinin ardından bay ve bayan cemaat için camii içinde ayrı noktalarda Sakal-ı Şerif Ziyareti yapıldı. Sakal-ı Şerif ziyaretinde izdiham olmaması için vatandaşlar tek sıra halinde ilerledi. Ziyaretini tamamlayanlara cami çıkışı belediye görevlileri tarafından sahur ikramı yapıldı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım'da, Kadir, Gecesi, Özel, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı