Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:44 Bu haber 481 kez okundu
 
İlkadım'da Kapanma Saatlerine Uymayan Kuaförlere Ceza
Samsun'un İlkadım İlçesinde coronavirüs tedbirleri kapsamında kapanma saatine uymayan, açık olduğu tespit edilen erkek kuaförlerine ceza yağdı.
YEREL YÖNETİM Haberi
İlkadım'da Kapanma Saatlerine Uymayan Kuaförlere Ceza

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından berber ve kuaförlerin yeniden hizmete açılmasıyla birlikte denetimlere başladı.

Berber ve kuaförlerde ilgili kurallara uymaları konusunda işyeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulunan zabıta ekipleri koronavirüs kapsamında yayınlanan genelge sonrası işletmelerini hizmet verme saatlerini denetledi. Denetimler sırasında kapama saatine uymayan kanuna aykırı bir şekilde açık olduğu tespit edilen 3 berber salonluna cezai işlem uyguladı.

 

“Tek önceliğimiz halkımızın sağlığı”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, ''11.05.2020 tarihinde İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilkadım ilçemizde  muhtelif yerlerinde bulunan berber ve bayan kuaförlerinde yapılan denetim ve kontroller neticesinde, 06/05/2020 tarihli İçişleri Bakanlığının Genelgesinde belirtilen genel kurallara riayet edilmesi konusunda gerekli uyarılarda bulunulmuş, denetimlerin periyodik aralıklarla devam edeceği ve kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacağı hususunda bilgilendirme yapılmıştı.

 

Söz konusu kuralları hiç sayan berber ve kuaförlük hizmeti veren işyerlerine yönelik denetimlerimizde 3 işyerimize kapama saatine aykırı hizmet verdiğinden dolayı cezai işlem uygulandı. Halk sağlığı için farklı iş kollarındaki işletmelerin denetimlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. İlkadım Belediyesi olarak, yapılan bu denetimlerde önceliğimiz halkımızın sağlıklı hizmet alabilmelerini temin etmektir. Tek gayemiz ise işletmelerin standartlara uygun olarak hijyen ve temizlik kurallarına riayet edecek şekilde hizmet vermesidir ”diye konuştu.

 

Kaynak: (Samsunvizyon) - SamsunVizyon Gazetesi Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım'da, Kapanma, Saatlerine, Uymayan, Kuaförlere, Ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı