Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 10:45 Bu haber 698 kez okundu
 
İlkadım’da Masaj Salonları ve Hamamlar Denetlendi
İlkadım Belediyesi Zabıta ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırlarındaki masaj salonları ve hamamları denetledi.
SAĞLIK Haberi
İlkadım’da Masaj Salonları ve Hamamlar Denetlendi

İlkadım Belediyesi Zabıta ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri  masaj salonlarını sıkı takibe aldı.

 

 İlkadım’da  bulunan masaj salonlarına yapılan denetimlerde ruhsat, eğitim sertifikası, ustalık belgeleri, sigorta kayıtları, çalışanların emniyet bildirimleri, genel temizlik, hijyenik kurallara uygunluk, sağlık raporları ve işletmelerin fiziki şartları denetleyen ekipler ardından ilçedeki hamamlara yönelik denetimlerine devam etti.

 

Ekipler hamam ve saunalar da halk sağlığını tehdit edebilecek her türlü bulaşıcı hastalıklardan korunmak amacıyla alınması gereken tedbirler ile genel temizlik şartlarını inceledi. İşletme sahiplerine temizlik, hijyen ve kaliteli hizmet sunmaları hususunda gerekli konularda bilgilendirme yapan ekipler, uygun olmayan şartların düzeltilip, eksikliklerin giderilmesi için ilgili mevzuat doğrultusunda yasal işlem yaptı.

6 İŞLETMEYE YASAL İŞLEM YAPILDI

Toplum düzenini sağlayan denetimlerin hassasiyetle sürdürüleceğini dile getiren İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı; “Halk sağlığının korunması ve halkın huzurunun sağlanması için denetimlere aralıksız devam ediyoruz. İlkadım ilçemiz gerek yaşam alanları gerekse sahil şeridi ve tarihi yapısı ile turizm potansiyeli yüksek bir ilçe.

 

Şehrimize dışarıdan gelen yerli yabancı misafirlerin yanı sıra ilçe halkını günlük stres ve yorgunluklarını atıp istirahatlerini yapacakları hamam ve masaj salonlarında istenilen şartlara uygunluğuna yönelik denetim gerçekleştirdik. Bu kapsamda eksikleri tespit edilen işletme sahiplerine uyarılarda bulunarak, ruhsat ve kanunlara aykırı hareket eden 6 işletmeye yasal işlem yapıldığını’’ ifade etti.

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım’da, Masaj, Salonları, ve, Hamamlar, Denetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı