Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 17:14 Bu haber 1049 kez okundu
 
İlkadım’da Metruk Binalara Yıkın Talimatı
Samsun'un İlkadım ilçesinde tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımı devam ediyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
İlkadım’da Metruk Binalara Yıkın Talimatı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçe  genelindeki tüm metruk binaların 2020 yılı sonuna kadar yıkılması talimatını verdi.

 

İlkadım Belediyesi Fen İşleri bağlı ekipler her gün bölge taramaları ve vatandaş şikâyetlerini değerlendirip metruk yapıları tespit ediyor. İmar kanununa göre metruk yapıların yıkımını gerçekleştiren ekipler, ilçedeki görüntü kirliliğine son veriyor.

İlkadım  Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Metruk yapılar çeşitli nedenlerden dolayı sokaklarda kalanlar ve uyuşturucu madde bağımlılarının barınağı haline gelebiliyor. Bu da alışkanlık haline gelerek sosyal bir sorun oluşturuyor. Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun tüm kesiminin emniyet ve sağlığını tehdit eden metruk yapılar yıl sonuna kadar yıkmayı hedefledik.

 

Bu binaların hiç biri çocuklarımızın, gençlerimizin ya da herhangi bir vatandaşımızın can güvenliği ve sağlığından daha değerli değil. Vatandaşlar, şehircilik anlayışına ters düşen, çevre kirliliğine sebep olan ve yanlış amaçlar için kullanılan metruk binaları belediye bildirebilir” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım’da, Metruk, Binalara, Yıkın, Talimatı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı