Haber Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 17:28 Bu haber 885 kez okundu
 
İlkadım’da metruk yapılar yıkılıyor
İlkadım Belediyesi, ilçede tehlike arz oluşturan ve görüntü kirliliği yaratan metruk yerlerin yıkımına devam ediyor.
- Haberi
İlkadım’da   metruk yapılar yıkılıyor

İlkadım'da metruk halde bulunan ve ilçe halkının can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, gelen talepler doğrultusunda tek tek tespit ediliyor ve yıkımı gerçekleştiriliyor.

 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın talimatlarıyla vatandaşların huzurunu ön planda tutan İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaderine terk edilmiş metruk yapıları tespit ederek bina sahipleri ile iletişime geçiyor.Gelen şikayet doğrultusunda hareket eden ekipler  İlyasköy Mahallesi Fazıl Sokakta kaderine terk edilmiş metruk yapıyı yapılan inceleme sonrası gerekli tedbirleri alarak yıkım işlemini gerçekleştirdi.

DEMİRTAŞ İLÇEMİZİ BİRLİKTE YAŞATALIM

Halkın huzur ve güvenliği yanında ilçemizin değişim ve gelişimi için ilçemizi birlikte yaşatalım diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,'' Birçok tarihi yerleşim yerlerine sahip olan ilçemizde terk edilmiş ve metruk bina sayısı bir hayli fazla. Bu yapıların görüntü kirliliği yaratmasının yanı sıra zamanla madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor. Metruk yapıların bulunduğu mahallelerdeki aileler, kendi çocukları için haklı olarak endişe etmeye başlıyor. İlçenin farklı mahallelerindeki bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde ve gelen şikayetler doğrultusunda müdahale ediyoruz''dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım’da, , , metruk, yapılar, yıkılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı