Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 17:05 Bu haber 2347 kez okundu
 
İlkadım'da mezarlık ziyareti yapan vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı
İlkadım Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde mezarlık ziyareti yapan vatandaşlar ücretsiz servi,çam ve defne fidelerinden oluşan 1500 adet fidan dağıttı.
KÜLTÜR Haberi
İlkadım'da mezarlık ziyareti yapan vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı

İlkadım Belediyesi, Kıran Mezarlığı girişinde Bayram öncesi mezarlık ziyareti yapan vatandaşlara  servi,çam,defne fidelerinde oluşan 1500 adet fidan dağıttı. Park Bahçeler Müdürlüğüne ait personeller tarafından dağıtılan fidanlar  iki saat içinde bitti.

 

Kendi seralarında yetiştirdikleri 500 adet servi,500 adet çam 500 adet defne fidanını halka Belediye Başkanı Demirtaş'ın verdiği talimatlar doğrultusunda ücretsiz dağıttıklarını belirten Park Bahçeler Müdürü Alaattin Er "Yakınlarını ebediyete uğurlamış vatandaşlarımızın, geleneğimizde yer alan mezarlık ziyaretlerinde bir fidan ile yaşatmak, hem de mezarlıklarımızın daha yeşil ve daha özel yerler olmasına katkıda bulunmak için vatandaşlarımıza 1500 fidan dağıttık." dedi.

 

Ücretsiz fidan dağıtımına İlkadım Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Alaattin Er,Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç,Zabıta Müdürü Şeref Sarı ve park bahçeler personelleri katılım sağladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım'da, mezarlık, ziyareti, yapan, vatandaşlara, ücretsiz, fidan, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı