Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 17:36 Bu haber 401 kez okundu
 
İlkadım’da Minik Öğrenciler Trafik Kurallarını Öğrendi, Sertifika Aldı
İlkadım Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü iş birliğinde devam eden trafik eğitimine katılan ilkokul öğrencilere katılım sertifikası verildi.
EĞİTİM Haberi
İlkadım’da Minik Öğrenciler Trafik Kurallarını Öğrendi, Sertifika Aldı

İlkadım Belediyesine ait Çocuk Trafik Eğitim Parkında teorik eğitim ve uygulamalı anlatımlarla gerçekleştirilen eğitimin hem öğrenciler hem de aileleri tarafından beğeni topladığını belirten İlkadım Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Recep Aysu;

 

“Belediyemize bağlı Çocuk Trafik Eğitim Parkımızda okullardan otobüslerle gelen öğrencilerimize Trafik Şube Müdürlüğümüzün iş birliği ile öncelikli olarak teorik eğitim vererek trafik kurallarını öğretiyoruz. Ardından akülü araçlar ile trafik ortamını sağlayarak hem sürücü olarak hem de yaya olarak uygulamalı eğitimimizi tamamlıyoruz. Okul süreci boyunca devam edecek projemizde ayda beş yüzden fazla öğrenci katılım sertifikası alacak” şeklinde konuştu.

 

Trafik kurallarını erken yaşlarda benimseterek daha güvenli bir trafik ortamı oluşturmayı amaçladıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Geleceğin büyüklerine trafik kurallarını bugünden öğreterek daha güvenli ve saygılı sürücü ve yayalar yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım’da, Minik, Öğrenciler, Trafik, Kurallarını, Öğrendi,, Sertifika, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı