Haber Detayı
22 Haziran 2019 - Cumartesi 16:34 Bu haber 862 kez okundu
 
İlkadım'da Selden Kapanan Yollar Açıldı
İlkadım’da Sel Sonrasında Yaşanan Heyelan Nedeniyle Kapanan Yollar Açıldı
- Haberi
İlkadım'da Selden Kapanan Yollar Açıldı

İlkadım Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerine yağan şiddetli sağanak yağışın ardından bozulan ve ulaşıma kapanan yolları açtı.

Son günlerde şehir merkezini etkisi altına alan yağmur yağışı köyleri olumsuz etkiledi. Yoğun yağan sağanak yağmur sonrası İlkadım ilçesi, Bilmece ve Çelikalan mahallelerinde sel ve heyelanlar nedeniyle  toprak kayması  meydana geldi. Balcık çamur haline gelen yollarda mahalle sakinleri zor anlar yaşadı.

 

Kapanan yollar yüzünden iletişimi kesilen mahallelerin yardımına İlkadım Belediyesi koştu. Kriz masasına gelen çağrı sonrası harekete geçen İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 3 kazıcı yükleyici kepçe, 2 Greyder, 1 Paletli kepçe ve 20 personeli ile afet bölgesine ulaşarak  çökme ve bozulma yaşanan yollar için gece başlattığı  yoğun çalışmayı gündüz de sürdürdü.

Belediye ekiplerimizce oluşacak olumsuzluklara karşı hazırlıklı olduğunu dile getiren İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yaşar Kutbay,''Olası bir sel felaketi için önlemlerimizi almıştık. Ancak ani bastıran yağmur ilçe genelinde kırsal yerleşim yerlerinde coğrafi konum itibari ile çok etkili oldu. Olumsuz hava şartlarından vatandaşlarımızın herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmaması için ekiplerimizle teyakkuzdaydık.Geceyi gündüze kattığımız hummalı çalışma sonrasında ilçemizde kapalı kırsal mahalle yolumuz kalmadı" dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım'da, Selden, Kapanan, Yollar, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı