Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 18:05 Bu haber 840 kez okundu
 
İlkadım’da Seyyar Satıcılara Yeni Düzenleme
İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Rasathane Mahallesi'nde bulunan Anneler Parkını işgal eden seyyar satıcılara satış günleri düzenliyor.
EKONOMİ Haberi
İlkadım’da Seyyar Satıcılara Yeni  Düzenleme

 

İlkadım Belediyesi İstasyon Pazarına yönelik yeni düzenleme getirdi. Belediye seyyar satıcılar için satış günleri belirledi.

Son günlerde ilçe genelinde  kaldırım işgaline yönelik denetimlerini sürdüren İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri bu seferde kayıt dışı seyyarlara yönelik denetim yaptı. Denetimlerde Rasathane Mahalle sakinlerinin de şikayetini değerlendiren belediye zabıta ekipleri  seyyarları  mağdur etmeden satış yapabileceği  bir gün belirleyerek çevrede görüntü kirliliğine sebep olan bunu süreklilik haline getiren seyyarları kontrol altına aldı.Yeni düzenleme ile İstasyon Mahallesi'nde bulunan İstasyon Pazarının  Çarşamba günlerini 2.el eşya satan seyyarlara,Cumartesi günleri Halk Pazarı,Pazar günleri ise Sosyete Pazarı olarak vatandaşın kullanımına açık hale gelecek.

''Kimseyi mağdur etmeyeceğiz''

Hem vatandaşların hem de seyyar satıcıların taleplerine kayıtsız kalmayan  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; " Vatandaşlarımızın talebi üzerine kimseyi mağdur etmeden hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmış hem de o bölgede ekmeğini kazanan kardeşlerimize imkan sağlamış olacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım’da, Seyyar, Satıcılara, Yeni, , Düzenleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı