Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 14:17 Bu haber 434 kez okundu
 
İlkadım'da Tatlı İmalathanelerine Bayram Denetimi
İlkadım Belediyesi ve İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde faaliyet gösteren tatlı imalathanelerinde denetim yaptı
SAĞLIK Haberi
İlkadım'da Tatlı İmalathanelerine Bayram Denetimi

İlkadım  Belediyesi zabıta ekipleri Kurban  Bayramı öncesi ilçede hizmet veren, tatlı, şeker, lokum gibi gıda maddesi satan ve imal eden işletmeleri denetledi.

 

Denetlemeler esnasında Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında maske, eldiven ve bone gibi halkın sağlığını yakında ilgilendiren önem arz eden hijyen koşulları titizlikle incelendi. Şekercileri tek tek gezen İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, işyerlerinde etiketleme ve ruhsat kontrolü yaptı. Denetleme sonucu 20 işyerinden, hijyen kuralları başta olmak kaydıyla açıkta ürün satan ve ruhsatsız olduğu tespit edilen 8 işyeri hakkında tutanak tutuldu, cezai işlem yapıldı.   

 

“Denetimlerimiz bayram süresince devam edecek”

 

İşletmelerin 5996 sayılı yasa ve ilgili yönetmeliklere göre belirlenen teknik ve hijyenik şartları taşıması gerektiğini belirten İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı; "İlçemizde rutin olarak çeşitli meslek odalarını bağlı olduğu işletmeleri,simit satış noktalarından otellere kadar tüm işyerlerini denetimden geçiriyoruz. Bayramda ise özellikle gıda satışı yapan işletmelere yönelik denetimlerde bulunuyoruz. Ekiplerimiz, şekercilerin tamamını bayram öncesi denetlemiş olacak. Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzur içinde Kurban Bayramı’nı geçirmesine katkı koymaktır. Denetimlerimiz bayram süresi boyunca devam edecek. Herhangi bir şekilde hijyen yönünden sıkıntısı olan işletmelere  ise idari para cezası uyguluyoruz." diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım'da, Tatlı, İmalathanelerine, Bayram, Denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı