Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 22:00 Bu haber 638 kez okundu
 
İlkadım’da yeni kültür seferberliği
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok yeni kurs dönemi öncesi usta öğretici, eğitmen ve kursiyerlerle bir araya gelmeye devam ediyor.
KÜLTÜR Haberi
İlkadım’da yeni kültür seferberliği

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde yürütülen kurslarda yeni dönem başlarken İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok usta öğretici, eğitmen ve kursiyerlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Gazi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen buluşmadaBaşkan Erdoğan Tok eğitmen ve kursiyerlere karanfil dağıttı. İlkadım Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Murat Yalçınkaya ve müdür yardımcılarının da katıldığı buluşmalarda yeni dönem kursları için planlamalar konuşuldu.

YALÇINKAYA’DAN TOK’A TEŞEKKÜR

İlkadım Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Murat Yalçınkaya yaptığı konuşmada; “En büyük destekçimiz ve iş ortağımız İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a sizler ve kurumum adına teşekkür ederim. İlkadım’da adeta kültür seferberliği başlatan Başkanımız Erdoğan Tok ve Belediyemiz Kültür Müdürlüğü ile çok sayıda branşta vatandaşlarımıza ev ekonomilerine katkı sağlayacak kurslar vererek hem el emeği geleneklerimizi hem de sanatsal çalışmalarımızı sürdürmüş oluyoruz” diye konuştu.

 

TOK, “ÜRETEN BİREYLER OLMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Adından söz alan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, böylesine büyük ve önemli bir organizasyonla her yıl on binlerce çocuk, genç ve kadına sosyal, kültürel ve istihdama yönelik kazanımlar sağlamaktan mutluluk duyduğunu vurgularken düzenlenen bilgi, beceri kursları ile etkinlik atölyelerindegörev yapan usta öğretici ve eğitmenlere teşekkür etti. Tok; “Rabbim, bizlere memleketimize ve güzel insanlarına hizmet etme fırsatı verdi.  Bizim derdimiz insanlarımıza en iyi şekilde hizmet etmek. Bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek. Bu düşüncelerle İlkadım Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde yürüttüğümüz kurslarımıza katılan özellikle hanım kardeşlerimiz bir yandan el yeteneklerini geliştirirken, bir yandan da öğrendikleri mesleklerle kollarına altın bilezik takmaya devam ediyorlar. Bir yandan el sanatları kültürümüzü yaşatan kursiyerlerimiz bir yandan da ev ekonomilerine ciddi katkılar sağlama imkanı buluyorlar. Sadece bir kurs olarak değil sosyal yaşama katkı sağlayan, birlik ve beraberliğimize destek olan, başarılarıyla gurur duyduğumuz ve eğitim alanındaki hünerleşen hizmetleriyle örnek gösterilen siz değerli usta öğreticilerimiz, eğitmenlerimiz ve kursiyerlerimize yeni dönemde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım’da, yeni, kültür, seferberliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı