Haber Detayı
07 Ekim 2016 - Cuma 17:43 Bu haber 7025 kez okundu
 
İlkadım Gülizar -Hasan Yılmaz Spor Lisesi’nde skandal!
İlkadım Gülizar -Hasan Yılmaz Spor Lisesi’nin kapalı spor salonu kitap deposu haline getirildi.
- Haberi
İlkadım Gülizar -Hasan Yılmaz Spor Lisesi’nde skandal!

Eğitimde yaşanan bu skandala tepki gösteren Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara beden eğitimi öğretmenleri ve spor lisesinin öğrencilerinin spor derslerini nerede yapacağını sordu.

Konu ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yapan Rüstem Kara, “
    Ülkemizde en çok konuşulan konuların başında spor gelmektedir. Bu anlamda şehrimiz şanslıdır. Son iki Gençlik ve Spor Bakanı da Samsundan çıkmıştır. İlimizdeki üniversitemizde spor alanında birçok bölüm vardır. 
       Samsun İlkadım Gülizar -Hasan Yılmaz Spor Lisesi’nde Türkiye de sayılı bulunan spor liselerinden biridir. Bu okulumuzda Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futsal, Atletizm, Kros, Badminton, Tekvando, Karete, Judo, Güreş, Eskrim, Okçuluk, Cimnastik, Yüzme branşlarında etkinlikler yapıldığı gibi defalarca bu okulumuzun öğrencileri ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında bireysel ya da takım sporlarında ilimize başarılar kazandırmıştır.  “ dedi.


ANTRENMAN YAPTIKLARI SALON DEPO YAPILDI
     Sporla yatıp sporla kalkan bu okulun yatılı öğrencilerinin de bulunduğunu belirten Kara, “ Okulda yatılı öğrenciler de bulunduğu için akşamları da okullarında bulunan spor salonunda branşlarında antrenman ve müsabakalar yapabiliyorlardı. Şu an bu salon kitap deposu olarak kullanılıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü spor lisesine nasıl bir kötülük yaparız diye düşünse ancak bunu yapabilirdi.2016/2017 eğitim öğretim yılı için okullara dağıtacakları milyonlarca ücretsiz ders kitaplarını bu okulun 7gün 24 saat kullanılan spor salonuna doldurmuşlar.
    Kitapların okullara sevkiyatı esnasında, salonun zeminine her türlü ayakkabı ile girilmesi, zemine tonlarca ağırlıktaki kitapların verdiği maddi zarar kamu zararı olarak bizlerin cebinden zaten çıkacaktır. Bilindiği gibi çoğu yasaklı olan bu kitapların yerine ancak Kasım ayı sonuna kadar yeni kitapların geleceği düşünülürse; salonu bu sürede öğrenciler kullanamayacaklardır. Elbette öğrencilerle birlikte öğretmenlerimizde mağduriyet yaşayacaklardır. Bu sorunları Milli Eğitim Müdürlüğü nasıl çözecektir? Bize göre burada ortaya çıkan maddi zararı belki Samsunlu olması nedeni ile Spor bakanına ulaşarak çözebilirsiniz. Ama günlerdir ortalıkta dolaşan salonu kullanamayan öğrencilerin öğretmenlerin sorununu Milli Eğitim Müdürlüğü bir an önce çözmelidir. Onca depo yapılacak yer varken spor lisesi salonunun seçilmesi yönetim zafiyetidir.” Diye konuştu.
SPOR BAKANIMIZI OKULU ZİYARETE ÇAĞIRIYORUZ
    Rüstem Kara açıklamasını şöyle tamamladı: “ Eğitim- İş olarak,  Sayın Gençlik ve Spor Bakanımızı bu okulu ziyaret etmeye ve yerinde inceleme yaparak salonda oluşan maddi zarar görmeye davet ediyoruz. Türkiye komedisi olan bu olayda mağdur olan öğrenci ve beden eğitimi öğretmenlerimizi ziyaret etmesini beklemekteyiz. Samsun spor kamuoyuna duyurulur.”

     

                                

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Gülizar, -Hasan, Yılmaz, Spor, Lisesi’nde, skandal!,
Yorumlar
Haber Yazılımı