Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 16:58 Bu haber 1359 kez okundu
 
İlkadım Halk Oyunları Ekibi Turnuvaya Hazırlanıyor
İlkadım Belediyesi bünyesinde farklı yöresel halk oyunlarının yaşatılması adına oluşturulan halk oyunları kurslarına gençlerin ilgisi artarken, ekip turnuvaya hazırlanıyor.
KÜLTÜR Haberi
İlkadım Halk Oyunları Ekibi Turnuvaya Hazırlanıyor

Necip Değerli eğitmenliğindeki İlkadım Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü halk oyunları ekibi, 100.Yıl Kültür Merkezi’nde ders alan İlkadım Belediyesi halk oyunları ekibi, farklı tarihlerde düzenlenen yarışmalar ve festivallere katılarak İlkadım ilçesini  temsil ediyor.

 

 Ekip bu yıl da 7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek olan kulüpler arası turnuvaya hazırlanıyor.

 

Eğitmen Necip Değerli,  “350 öğrencimizle başta Samsun, Trabzon, Artvin, Gümüşhane ve Doğu yörelerine ait oyunlar ve gösterilerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim bir ekibimiz var.  Bu yıl 120 öğrencimizle 7-8 Mart tarihlerinde düzenlenen kulüpler arası turnuvaya katılım sağlayıp il birincisi olarak dönmeyi hedefliyoruz.

 

Geçmişten geleceğe halk oyunları kültürümüzü aktarmak adına  öğrencilerimiz çalışmalarını sürdürüyorlar. Halk oyunlarına ilimizde önem verildikçe gençlerden rağbette artıyor. Örneğin bir kurs başvurumuz yapıldığı zaman ortalama 50 kişi başvuruyor ve bunlardan iyilerini seçip bir grup oluşturuyoruz.” dedi. 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Halk, Oyunları, Ekibi, Turnuvaya, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı