Haber Detayı
06 Mayıs 2022 - Cuma 16:18 Bu haber 567 kez okundu
 
İlkadım Seviye Anadolu Lisesi'nden Kardeş Okula destek
İlkadım Seviye Anadolu Lisesi ile kardeş okul olan Çarşamba İlçesi Kumköy İlkokulu bayram için hazrıladıkları proje ile örnek oldu.
EĞİTİM Haberi
İlkadım Seviye Anadolu Lisesi'nden Kardeş Okula destek

Birleştirilmiş sınıf olarak 4 sınıfın  birarada eğitim -ögretim gördüğü köy okulu olan Kumköy İlkokulu, Müdür yetkili öğretmen Sabiha Aydın'ın girişimleri ile örnek çalışmalara imza atıyor.


Kumköy İlkokulu kardeş okul olarak gören İlkadım Seviye Anadolu Lisesi ile, "Bayrama Ailece Hazırlanıyoruz" projesi kapsamında önemli çalışmalara imza attı. 


Kumköy İlkokulu'nu kardeş okul olarak gören İlkadım Seviye Anadolu Lisesi ile çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Tüm çocuklara bayram öncesi eğlenmeleri için  Seviye Anadolu Lisesi ve  İlkadım Belediyesi işbirliği ile trambolin, trafik eğitimi için akülü arabalar getirildi, trafik eğitimi de verilmesi sağlandı.


Öncelikle hem ilkokul öğrencileri ve hem de köydeki tüm çocuklara bayramlık kıyafet, ayakkabı, oyuncak, yiyecek ve hediyeler dağıtıldı.

Proje kapsamında veliler ve misafirler de unutulmadı. Tüm velilere ve okulua gelen misafirlere bayram sonrasında dağıtılmak üzere bayram kolisi hazırlandı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım, Seviye, Anadolu, Lisesi'nden, Kardeş, Okula, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı