Haber Detayı
12 Şubat 2022 - Cumartesi 22:21 Bu haber 887 kez okundu
 
İMO Samsun 19. Dönem Genel Kurulu Başladı
İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi 19. Dönem Olağan Genel Kurulu bugün başladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
İMO Samsun 19. Dönem Genel Kurulu Başladı

İMO Samsun Şubesi toplantı salonunda gerçekleşen Genel Kurulda ilk gün programı sonrasında katılan üyelerle Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı.

 

 İMO Genel Kurulu’na İlkadım Belediye Başkanı  Necattin Demirtaş, Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, Samsun Mali Müşavirler Odası Başkanı Dilaver Öğütçü, TMMOB’ne  bağlı odaların Samsun şube Başkanları ve yöneticileri,   Sinop Tic. San. Odası Başk. Salim Akbaş,  diğer sivil toplum kuruluşlarının ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Tüzük gereği aday olamayan mevcut başkan Cevat Öncü Divan Kurulunun oluşmasının ardından Genel Kurulda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“İMO Samsun Şubemizin 19. Genel Kurulunu gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunmaktayız.

Odamız ve mesleğimizin için son derece önemli saydığımız bu anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

,

2014 – 2022 yılları arasında (  8 yıl ) yine Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığım İMO Samsun Şubesindeki aktif yöneticilik dönemim 3 dönem kuralı nedeni ile bugün itibarı ile sona eriyor.

8 yıl süren görev sürem içerisinde gerek Samsun Şubemizin gerek diğer şubelerin gerekse Genel Merkezimizin veya TMMOB nin organize ettiği Kongre Sempozyum, Konferans, Şube Başkanları toplantıları Danışma kurulu toplantıları ve Genel Merkez Genel Kurullarına katılım sağlayarak şubemizi temsil etmek gayreti içine oldum.

.

Bizler gerek ulusal gerekse yerel siyasetçiler ve yöneticiler tarafından sıklıkla “siyaset yapmak” la suçlanır dururuz. Evet siyaset yapıyoruz ama politika yapmıyor mesleğimizin siyasetini yapıyoruz. Ülkemizin, bölgemizin, kentimizin, ve ulusumuzun çıkarları doğrultusunda meslek alanımız ile ilgili veya ilişkili konularda görüş ve önerilerimizi ortaya koymak ve kamuoyu ile paylaşmaktan asla geri durmadık ve durmayacağız.

İMO Olağan Kongresi’nde yarın gerçekleşecek olan seçimlerde tek listenin yarışacağı açıklandı.

 

İMO Yeni Yönetiminde seçime girecek olan listede şu isimler yaralıyor:

Hüseyin Talak,

Selim Camadan,

İhsan Kırbıyık,

Berat Deniz Öztürk,

Kerem Alpay,

Salim Özcan,

Ramazan Atıcı

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İMO, Samsun, 19., Dönem, Genel, Kurulu, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı