Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 17:45 Bu haber 1904 kez okundu
 
İNDİRİMİ YANSITMAYAN YEDAŞ KAZANIYOR MU?
Elektrik Mühendisleri Odası'nın Elektrik Dağıtım Şirketlerinin TETAŞ'ın Elektrik İndirimini vatandaşa yansıtmadığını ortaya çıkarmasının ardından gözler 5 yıl üst üste vergi şampiyonu olan YEDAŞ'la ilgili olarak göreve gelir gelmez, " Para kazanamıyoruz ! " açıklamasını yapan Genel Müdür Rıdvan Aktürk'e çevrildi.
EKONOMİ Haberi
İNDİRİMİ YANSITMAYAN YEDAŞ KAZANIYOR MU?

Elektrik Mühendisleri Odası, AKP iktidarının elektrik dağıtım şirketlerine kaynak aktarımı için her yolu denediğini ve bu doğrultuda şirketlerin pahalı elektrik satışını sübvanse ettiğini ortaya koymuş ve 1 Temmuz 2016’da yürürlüğe konulan yeni tarifeyle TETAŞ’ın fiyatları Temmuz 2011’den bu yana en düşük düzeye kadar çekilirken, TETAŞ’ın ne bu, ne de Nisan 2016’daki indiriminin elektrik dağıtım şirketleri tarafından  tüketicilere yansıtılmadığı belirlenmişti.

VATANDAŞ KESESİNDEN EPDK ELİYLE HAKSIZ KAZANÇ 

TETAŞ'ın yaptığı indirimi vatandaşa yansıtmamaları nedeniyle vatandaş kesesinden  6 ayda 1.2 milyar Tl, 1 yılda da ortalama 3 milyar TL'ye yakın  parayı kasalarına attığı ortaya çıktı.
Bu açıklamanın ardından gözler YEDAŞ'ın göreve başlar başlamaz , " PARA KAZANAMIYORUZ!" diyen ve yaklaşık 360 işçiyi işten çıkaran Genel Müdürü Rıdvan Aktürk'e çevrildi.

Samsun kamuoyu elektrik indiriminin vatandaşa yansıtılmaması nedeniyle 14.80 kuruşluk elektriği 17.75 kuruşa vatandaşa satan 
YEDAŞ'ın bu uygulamadan ne kadar kazanç sağladığını açıklaması bekleniyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İNDİRİMİ, YANSITMAYAN, YEDAŞ, KAZANIYOR, MU?,
Yorumlar
Haber Yazılımı