Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 13:43 Bu haber 1859 kez okundu
 
İranlı 39 turizm acentası Samsun’u gezdi
İran’ın 13 şehrinden 39 farklı turizm acentesi sahipleri Samsun’a gelerek incelemelerde bulundu. Acentacılar, 2019 programlarına Samsun'u da alacaklarını bildirdiler
TURİZM Haberi
İranlı 39 turizm acentası Samsun’u gezdi

 

Karadeniz Kuristik İşletmeciler Derneği KATİD tarafından organize edilen ve İran’ın 13 şehrinden 39 farklı acentenin katılımı ile Samsun’u tanıtım gezisi düzenlendi.

Nevruz dönemi ile başlayacak olan İran turist hareketi öncesi Samsunu İran’da satışa çıkarma çabasında olduklarını belirten KATİD Başkanı Murat Toktaş, “ Yeni pazarlar bulma ve pazarların çeşitlendirmesi amacıyla yapmış olduğumuz İran çalışması başarı ile gerçekleşti. Özellikle alışveriş ve eğlence arayışında olan İranlılar için bölgedeki en ideal şehiriz. Nevruz dönemi ile başlayacak olan İran turist hareketi öncesi Samsunu İran’da satışa çıkarma çabasındayız.” Dedi

Alışveriş mekanları ve eğlence yerleri gezildi

Türkiye ayağındaki operasyonu gerçekleştiren Sezgin Bahçekapılı ise ”3 yıldır İranpazarından Trabzon ve Van’a turist getiriyoruz. KATİD başkanımız Murat beyin de desteği ile İranlı acentelere Samsun’u tanıttık. Talepleri olan eğlence ve alışveriş mekanlarını gezdirdik. İranlı turistler kültür ve doğadan daha çok eğlence ve alışveriş yapacakları yerler arıyorlar.” Diye konuştu.

Samsun gezisi ve tanıtım turuna katılan acenta sahipleri ise Samsun’un İhtiyaçlarına  en rahat ulaşabilecekleri ve seçenekleri  bol olan bir şehir olduğunu,  alışveriş imkanları ve  eğlence mekanlarının nezih ve kaliteli olmasının da kendilerini etkilediğini belirtti. Acentacılar Karadeniz Bölgesi’nde Samsun’a  öncelik vereceklerini ifade ettiler.

KATİD Başkanı Murat Toktaş 2019 yılı ocak ayından itibaren İran acentelerinin Samsun’u da programları arasına almaya başlayacaklarını söyledi.

 

Günün akşamında da, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İranlı acentacıları   İranlılar için tarihi önemi olan Acem Tekkesi’nde  akşam yemeğinde ağırladı.   Samsun’daki etkinliklere Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal  da eşlik etti.

 

Gece sonunda İranlı acentelerin başkanı Karadeniz bölgesindeki çalışmalara verdiği desteklerinden dolayı KATİD Başkanı Murat Toktaş’a bir plaket takdim ettiler.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İranlı, 39, turizm, acentası, Samsun’u, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı