Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 18:22 Bu haber 1548 kez okundu
 
İş Kadını Marina Mogutova Samsun’da aç kalan sokak hayvanlarını besliyor
Samsun 'da yaşamını sürdüren 2 çocuk annesi iş kadını Marina Mogutova (Yavuz) aç kalan sokak hayvanlarını besliyor.
YAŞAM Haberi
İş Kadını Marina Mogutova  Samsun’da aç kalan   sokak hayvanlarını besliyor

Korona Virüs Salgını nedneiyle sokak hayvanları da zor durumda kaldı. Hayvanseverler sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmamaları için ellerinden geleni yaparken Samsun'da yaşamını sürdüren 2 çocuk annesi iş kadını Marina Mogutova (Yavuz) da Samsun'un değişik bölgelerindeki sokak hayvanlarına yiyecek sağlıyor.

 

HAFTADA 2 GÜN 150 PAKET 

 

 Korona nedeni ile yaşam ve iş hayatı durduğu için boş zamanlarını sokak hayvanlarına destek olarak geçirmeye başlayan Marina Mogutova (Yavuz) haftada 2 gün 150 paket yemek hazırlayıp dağıtıyor. Özellikle sokak hayvanlarının yiyecek bulma sıkıntısı olan  Tekkeköy ve Canik bölgesinde sanayi sitelerine, ilkadım bölgesinde çevre yolu ile 2. Bulvar yolu arasına, Atakum da ise yazlıklar bölgesi Altınkum,Çatalçam ve Taflan yol deniz arasına yiyecekleri dağıtıyor.

 

DESTEK VERİLİRSE HAFTADA 4 GÜN YİYECEK DAĞITACAĞIM

 

 Marina Mogutova (Yavuz) daha çok yardımseverle daha çok sokak hayvanlarına ulaşmayı hedeflediğini belirterek, " Korona devam ettiği sürece sokak hayvanları aç kalacak, bu nedenle hafta da 2 gün yaptığım dağıtımı duyarlı insanların desteği ile 4 güne çıkaracağım. Ben görüyorum ki bu yardımı her geçen gün artan desteklerle daha çok yardımseverle bir araya gelerek kurumsal bir çalışma haline getireceğiz. Bu konuda Ilgili kamu kurumları ile de işbirliği yapacağız. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İş, Kadını, Marina, Mogutova, , Samsun’da, aç, kalan, , , sokak, hayvanlarını, besliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı