Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 17:44 Bu haber 2256 kez okundu
 
İşitme Engelliler Bowling Türkiye Şampiyonası Samsun'da
Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Bowling Şampiyonası 06-07 Temmuz 2019 tarihlerinde Samsun İlkadım Bowling Salonunda düzenleniyor.
SPOR Haberi
İşitme Engelliler Bowling Türkiye Şampiyonası Samsun'da


Türkiye çapında 100!ü aşkın işitme engelli sporcunun yarıştığı müsabakalar eleme usulü ilerleyecek, 07 Temmuz 2019 Pazar günü son 8 finalist Türkiye Şampiyonu olmak için yarışacak. 


 
Türkiye Şampiyonası sonunda komite tarafından seçilecek yetenekli sporcular 03-12 Ağustos 2019 tarihleri arasında Tayvan’da düzenlenecek Dünya Bowling Şampiyonasına hazırlanmak üzere Milli Takım kampına alınacaklar. 


 
Milli Takımlardan sorumlu İşitme Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Mahir YAZICI “ Samsun’da organizasyon yapmak hem bizim hem de işitme engelliler camiası için büyük bir mutluluk. Bu engelli dostu kentle gönül bağımız hiç bitmeyecek. Umarım bunun gibi daha çok organizasyonu burada yapmak nasip olur.” 


 
Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Tugay KURTGÖZLÜ “Böyle güzel bir organizasyonun Samsun’da düzenlenmesinden ve İşitme Engelli dostlarımız ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Samsun işitme engelliler için özel bir kent haline geldi. İnanıyoruz ve çalışıyoruz ki bu organizasyonları sürdürmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Federasyon Başkanımız Yakup Ümit KİHTİR başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz." ded
i.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İşitme, Engelliler, Bowling, Türkiye, Şampiyonası, Samsun'da, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı