Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 16:08 Bu haber 3678 kez okundu
 
İŞTE SAMSUN'DAKİ FETÖ PARALARI
Samsun'da 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişimine yönelik FETÖ/PDY soruşturması kapsamında; 15 kilo altın ve 2.5 milyon TL paraya da el konulmuştu. Samsun Valiliği el konulan paraların resimlerini yayınladı.
- Haberi
İŞTE SAMSUN'DAKİ FETÖ PARALARI

Samsun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından FETÖ/PDY Terör Örgütü ile mücadele çerçevesinde yapılan istihbari ve takip çalışmaları neticesi; Samsun’da FETÖ/PDY Terör Örgütüne finans sağlayan iş adamlarından oluşan mütevelli grupları, bu iş adamlarının bağlı oldukları mütevelli grup imamları, iş adamlarından alınan parayı örgütün muhasebecilerine ulaştıran himmet kuryeleri, örgütün muhasebecileri, küçük bölge imamı ve il imamı deşifre edilmiş ve bir dizi operasyon yapılmıştı. 


PARALARI KAÇIRAMADAN YAKALANDILAR 

 Yaklaşık 10 gün boyunca yapılan takip çalışmaları neticesi örgütün paralarını kaçırmaya çalışırken suçüstü yakalanan iş adamından yaklaşık 585 bin Amerikan Doları  136 bin  Euro, 138 bin TL paraya el konulmuştu . Operasyonun genişletilmesi neticesi FETÖ/PDY ile bağlantılı mütevelli guruplarında yer alan 26 iş adamı, bunların bağlı olduğu 5 mütevelli grup imamı, 1 küçük bölge imamı, 2 muhasebeci ile himmet kuryesi olmak üzere 34 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. 1 İş adamının da başka bir FETÖ/PDY soruşturması ile ilgili halen tutuklu bulunduğu tespit edilmişti. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İŞTE, SAMSUN'DAKİ, FETÖ, PARALARI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı