Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 11:55 Bu haber 1671 kez okundu
 
İstihdamın artması için KOBİ’lere destek verilmeli
CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu Samsun’un Çarşamba ve Terme ilçelerinde faaliyet gösteren işletme sahipleri ve çalışanları ile görüştü.
SİYASET Haberi
İstihdamın artması için KOBİ’lere destek verilmeli

Ziyaretleri CHP Çarşamba ilçe Başkanı İlhan Yörükçü, Terme ilçe Başkanı İbrahim Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri ilegerçekleştiren Zeybek ve Hancıoğlu, “ Küçük ve orta ölçekli işletmeler üretimin motor gücünü oluşturmakta, devlete yük olmadan kendi geçimlerini sağlarken çalıştırdıkları insanlarla üretim ve istihdam yaratmaktadır.

 

 İşletmelerin içine düşürüldüğü durumun iyi olmadığını yerinde tespitler yaparak görüyoruz. Borç ve prim ertelemelerinin sorunlarına çare olmadığını ifade eden işletme sahipleri; üç ya da beş ay sonraya ertelenen borçları nasıl ödeyeceklerini düşünmektedir. İşletmeciler mevcut iktidarın bu durumu çözemeyeceğini de ifade etmekte, bu şartlar böyle devam etmesi durumunda 6 ay bile dayanamayacaklarını söylemektedir. “ dedi.

 

     CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu; “Toplumda orta direk olarak tanımlanan küçük ve orta ölçekli sanayicinin ve yanlarında çalıştırdıkları işçilerin yaşadığı sorunları dinledik, tespitlerde bulunduk. Birçok firmanın borç ertelemesi ile faaliyetini sürdürdüğünü, krizin,  salgın hastalığın etkilerinin uzun sürmesi durumunda bazı işletmelerin faaliyetlerini sonlandırmak durumunda kalacağını bununla birlikte üretim ile istihdamda daha büyük kayıpların yaşanacağını şimdiden iktidarın görmesi ve gerekli tedbirleri almasını öneriyoruz.

Kriz ve Covid -19 salgın hastalık döneminde; Dünyada bütün ülkeler kendi firmalarını ve üreticilerini korumaya aldıklarını görüyoruz, devletimizdende “KOBİ” lere destek olmasını bekliyoruz. Uzun süredir ülkemizi yöneten siyasal iktidarın, borç batağı içerisinde yüzen küçük ve orta ölçekli işletmeler ile çalışanlarının sorunlarını görmezden geldiği biliniyor. 18 yıldır çalışan, üreten yerine rantçının çıkarlarını önceleyen iktidar, ülkenin biriken sorunlarını çözemeyecektir. Halkımız, en kısa zamanda ülke gelirlerini adil dağıtan iktidarı kuracaktır.” Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İstihdamın, artması, için, KOBİ’lere, destek, verilmeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı