Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 12:33 Bu haber 703 kez okundu
 
İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Mustafa Keleş'ten anlamlı ziyaret
İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Mustafa Keleş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Samsun'un Canik ilçesinde yaşayan engelli Recep Işık'ı ziyaret etti
YAŞAM Haberi
İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Mustafa Keleş'ten anlamlı ziyaret


İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Mustafa Keleş, İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Şener ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla ilçede ikamet eden engelli Recep Işık'ı (15) dün evinde ziyaret etti. Başkan Mustafa Keleş ziyarette Recep Işık ve ailesiyle sohbet etti.

'YENİ DÜZENLEMELER YAPILMALI'
Başkan Mustafa Keleş engelliliğin sadece engellilerin değil, toplumun sorunu olduğunu belirterek, "Engellilik; toplumu oluşturan tüm kesimleri ilgilendiren, duyarlı olmayı gerektiren ve çok yönlü ele alınması gereken toplumsal bir sorundur. Engelli vatandaşlarımızın sağlık ve eğitim hayatları başta olmak üzere kolaylaştırıcı kanunlar ve düzenlemeler hayata geçirilmelidir.

Herkes engelli olma potansiyeline sahiptir. Bu sorun, teşhisten iyileştirmeye, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar ele alınması gereken bir konudur, diğer bir deyişle toplumumuza düşen en büyük vazife, engelli vatandaşlarımızın hiçbir engele takılmadan hayatlarını idare ettirebilmelerini sağlamaktır. Tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine huzurlu ve mutlu bir hayat diliyoruz" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İYİ, Parti, Canik, İlçe, Başkanı, Mustafa, Keleş'ten, anlamlı, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı