Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 16:41 Bu haber 759 kez okundu
 
İYİ Parti'den Salıpazarı PTT Müdürlüğü'nün kapatılmasına sert tepki!
İYİ Parti Salıpazarı İlçe Başkanı Şakir Şahin, Salıpazarı'nda Adliye, Yedaş ve Tüketici Hakem Heyeti'nin ardındanPTT Merkez Müdürlüğü'nün de kapatılmasına sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
İYİ Parti'den Salıpazarı PTT Müdürlüğü'nün kapatılmasına sert tepki!

Şakir Şahin, Salıpazarımız, mevcut yönetimin gazabından bir türlü kurtulamamadığını belirterek,

 

"En hızlı, en güçlü ve en doğru şekilde merkez ilçelerimizle yarışır hale nasıl getiririz diye düşündüğümüz, çalıştığımız ilçemizde kamu hizmeti veren kurumlar birer birer kapanmaktadır. 

 

Önce Adliye, Yedaş ve Tüketici Halem Heyeti kapatıldı. Şimdi de 44 Mahallesi ve 20 bin nüfusu bulunan Salıpazarı'mızda PTT Merkez Müdürlüğü şubeye dönüştürülüyor. Kredi, PTT Bank işlemleri, HGS işlemleri gibi hizmetler, bundan böyle ilçemize 15 kilometre uzaktaki Çarşamba İlçesinde yapılacaktır." dedi.


SALIPAZARI'NI MAHALLEYE DÖNÜŞÜRMEK İÇİN ZEMİN HAZIRLIYORLAR

 

Kendilerinin ilçeden dışarıya göçü önleme ve ilçeyi daha cazip hale getirebilme hedefleri ortaya koyarken bu gelişmelerin yaşanmasından hayretlere düştüğünü ifade eden Şakir Şahin, " Memleketimizi yöneten idarecilerimizin, Salıpazarılı hemşehrilerimize en konforlu yaşam hakkını nasıl tesis edebileceklerinin çalışmalarını yapması gerekirken, maalesef Salıpazarımızın ilçe hüviyetinden mahalle hüviyetine dönüştürülmesine sanki zemin hazırlanmaktadır.


PTT Müdürlüğü'nün kapatılmasıyla birlikte en basit örnekle PTT Bank işlemi olan hemşehrimiz, 15 kilometre uzak Çarşamba’ya gitmek mecburiyetinde kalacaktır. Bunun ulaşım bedeli gibi ekstra yüklerinin yanı sıra birçok farklı külfetler de ortaya çıkacaktır. Belki yarım saatte halledebileceği işi 2 saatten önce halledemeyecektir. Dünyanın Covid-19 pandemisiyle mücadele verdiği bu süreçte, mutasyonlu virüsün de görülmeye başlanmasıyla birlikte nüfus hareketliliğinin en aza indirgenmesi gerekirken, Salıpazarılı bir kişi küçük bir banka işlemi için bile 30 kilometrelik bir seyahate mecbur bırakılacaktır." diye konuştu.
 

SALIPAZARI BELEDİYESİ LAĞVEDİLEREK ÇARŞAMBA'YA MI BAĞLANACAK?

 

Salıpazarı’nın olanaklarının arttırılması, zenginleştirilmesi gerekirken bu kamu kuruluşlarımızın faaliyetlerine neden son verildiğini soran Şakir Şahin açıklamasını şöyle tamamladı: " Sonraki adımlardan biri de Salıpazarı Belediyesi’nin lağvedilerek Çarşamba’ya mahalle olarak bağlanması filan mı hedeflenmektedir? 

Salıpazarı bu kadar vizyonsuz bir yönetim anlayışını haketmemektedir. Salıpazarı yıllardır karşı karşıya olduğu basiretsiz yönetim anlayışından dolayı sıkıştırılan, hapsedilen büyük potansiyelinin artık değerlendirilmesini istemektedir. İlçemize reva görülen bu karar ve uygulamaları üzüntü ve hayretle izliyoruz. Biz Salıpazarımızın kent kimliğine bürünmesini ülkü edinmişken, mevcut idareciler tarafından ilçemizin köhneleştirilmesine müsaade etmeyeceğiz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İYİ, Parti'den, Salıpazarı, PTT, Müdürlüğü'nün, kapatılmasına, sert, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı