Haber Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 13:18 Bu haber 3856 kez okundu
 
İyi Parti Kavak İlçe Yönetimi Düştü
Samsun'un Kavak İlçesi İYİ Parti İlçe Yönetiminden 15 kişinin istifa etmesi ve istifaların Genel Merkezce onaylanması sonucunda İlçe Yönetim Kurulunun düştüğü ve Genel Merkez tarafından atama talimatı beklendiği İl Başkanı Hasan Aksoy tarafından açıklandı.
SİYASET Haberi
 İyi Parti Kavak İlçe Yönetimi Düştü

Gelişmeler bu boyutta iken İYİ Parti Kavak İlçe Başkanı Ali Demirhan Samsun Gazetesi'ne yaptığı açıklamada istifaları yalanlamış ve görevinin başında olduğunu iddia etmişti. 

 

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy da istifaların Genel Merkez tarafından onaylandığını, Kavak İlçe yönetiminin düştüğünü  ve yeni yönetim ataması için talimat ve yetki beklediklerini belirtmişti.

 

Şimdi gözler Genel Merkez'den gelecek talimatı beklerken, mevcut  yönetim kurulunu istifaya götüren gerekçeleri de ortaya çıktı.

 

Yönetim kurulu üyelerinin başkan Demirhan'ın meclis üyeleri ve parti yönetiminden kopuk hareket ettiğini, parti tabanının memnun olmadığını belirterek istifa ettikleri ortaya çıktı.

 

 

Kavak İYİ Partililer, daha güçlü, parti yönetimi , üyeler ve meclis üyeleri ile birlikte hareket edecek  teşkilatı toparlayacak bir yönetim kurulu belirlenmesi için çaba göstereceklerini ifade etti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , İyi, Parti, Kavak, İlçe, Yönetimi, Düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı