Haber Detayı
03 Şubat 2019 - Pazar 19:00 Bu haber 1845 kez okundu
 
İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayı Hayati Tekin Samsun'da vatandaşlara hitabetti
Millet İttifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin Samsun'da İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret etti, İYİ Parti İl Başkanlığı önünde çok büyük bir kalabalığa konuştu.
SİYASET Haberi
İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayı  Hayati Tekin Samsun'da vatandaşlara hitabetti

 

Kendisini bir Samsun sevdalısı olarak gördüğünü belirten Hayati Tekin, “Bu sevgi seline kendimi emanet etmekten gurur ve onur duyuyorum. Kendime inanıyorum, peşimden gelen ve oy veren hiç kimseyi mahcup etmeyeceğime, yediğiniz ekmek, helal lokmanız kadar inanmanızı istiyorum. Allah’ın izniyle bu güzel şehri tüm ilçeleriyle beraber en kısa zamanda Türkiye’nin konuşulan şehirleri arasına sokacağım. Öncelikle Karadeniz ekonomik iş birliği çerçevesinde işlerimize başlayacağız. Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Rusya ve Gürcistan gibi ülkeleri kapsayan coğrafyaya Türkiye de dahil. Bunun ilk kurucularından biri de benim. 

BU ŞEHRİ UÇURMAYA HAZIRLANIYORUM

Oralardan getireceğimiz sanayi, ticaret ve lojistik etkisiyle de bu şehri uçurmaya hazırlanıyorum. Özellikle ‘bana iş lazım’ diyen gençlerimiz için çaba sarf edip başaracağız. Gelecek nesillerimiz için kendimizi aşarak tüm belediye başkan adaylarıyla beraber bir ekip halinde Samsun’un huzurundan yüz akıyla çıkacağız. Belediyecilikte tecrübeme, mimarlık mesleğime, bilgime, enerjime ve kurguladığım, hayal ettiğim projelere güveniyorum. Allah’ın izniyle Samsun’u hayallerin ötesine taşımak azmimdir, kararlığımdır. Sizlere söz veriyorum. Hakkın ve halkın yardımıyla bunu başaracağız. Sizleri hizmet olarak omzumda taşımaya söz veriyorum” dedi. 

SAMSUN İÇİN ÖNEMLİ PROJELERİM VAR

Samsun için önemli projeleri olduğunu ve ilerleyen günlerde açıklayacağını ifade eden Tekin,  “Şehrimizi, güneye doğru genişleterek otopark sorunu olmayan düzenli ve sanayisi gelişmiş bir şehri gelecek nesillere gururla bırakacağım. Bu şehri sadece Türkiye’de değil, dünyada konuşulan en güzide şehirlerin içerisine sokmam en büyük azmim ve bunu başaracağım.

 Samsun, gelişmiş ticaret, sanayi ve modern bir şehir olarak anılacak. Bu güzide topluluk ile tarih yazacağız. Sizlerin çocukları bile diyecek ki, iyi ki Hayati Tekin’i seçmişsiniz de o da bize böyle güzide, kalkınmış bir şehir bıraktı diye ellerinizden öpecekler. Hedefim sizleri de yüceltmek olacak. Hizmet kervanını hep birlikte rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyerek yola başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Sizin başkanlığınıza talip değilim, bundan böyle sizin hizmetkârlığınıza talibim” şeklinde konuştu.

 

NESLİHAN HANCIOĞLU: "BAHAR TEKİN İLE GELECEK"

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Samsun’da, daha ilk günden bu denli büyük bir kenetlenme ve coşku yaratan bir ismi aday olarak belirledikleri için hem İYİ Partili dostlarımıza hem de bu kararın alınmasına katkı sunan CHP’mizin ortak aklına teşekkür ediyorum. Hava bize baharı hatırlatıyor, inanınki martın sonu bahar. Bu bahar Samsun’a Hayati Tekin ile gelecek. Artık Atatürk’ün şehri Samsun’u saray değil Samsunlular yönetecek” dedi.


BEDRİ YAŞAR:" 2 AY GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ!"

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar da konuşmasında şunları söyledi: " Samsun’da Millet İttifakı olarak seçime giriyoruz. Buradaki adaylarımızın hepsi Samsunluların adayıdır. Hiç kimsenin adamı değildir. Adaylarımız sizin hemşehrileriniz, hizmetkârınızdır. Demokraside sandıklar önünüze gelecek, gerekli dersi sizler sandıklarda vereceksiniz. Adaylarımızın hepsine güveniyoruz. Farklı siyasi görüşten adaylarımız olabilir ortada bir şemsiye var ve hepimiz altındayız. Yarından itibaren bir oya ihtiyacımız var gibi çalışacağız. Gece gündüz yok, 2 ay çalışacağız” sözlerini kaydetti.

 

Düzenlenen programa  CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu,  İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, CHP ve İYİ Parti il yönetimi, ilçe başkanları, Millet İttifakı’nın belediye başkan adayları,  CHP ve İYİ Partili vatandaşlar katıldı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İYİ, Parti, Samsun, Büyükşehir, Adayı, , Hayati, Tekin, Samsun'da, vatandaşlara, hitabetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı