Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 12:50 Bu haber 2805 kez okundu
 
İyi Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü’den Kandil Mesajı
İyi Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü, Peygamberimizin doğumunun 1444. Yıl dönümü (Mevlid Kandili) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
İyi Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü’den Kandil Mesajı

 

 

 

 

 

Ömer Süslü, kandillerin, sevgi ve saygı duygularının güçlendiği müstesna zaman dilimleri olduğunu söyledi.

 

Toplum ve insanlığın Allah’ı anlamaya, anlatmaya ve insanlığa hediye ettiği Hz. Muhammed’in (S.A.V.) sevgisiyle şekillenmeye muhtaç olduğunu ifade eden Başkan Ömer Süslü mesajında şu ifadelere yer verdi; “Fahr-i Kainat efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıldönümünü büyük bir mutlulukla kutluyoruz. Bilindiği gibi O’nun getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor.

 

‘O’NUN SEVGİSİ ETRAFINDA KALPLERİMİZİ BİRLEŞTİRECEĞİZ’

Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır. Bugün tüm kırgınlıklar, yerini sevgi ve hoşgörüye bırakmalıdır. İslam âlemi olarak bu gece de, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta Samsunlu hemşerilerim olmak üzere, bütün İslam âleminin mübarek Mevlid kandillerini tebrik ederim”.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İyi, Parti, Samsun, İl, Başkanı, Ömer, Süslü’den, Kandil, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı