Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 11:37 Bu haber 829 kez okundu
 
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'dan kirlilik tepkisi!
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, son günlerde medyada yer alan Samsun’da ki hava ve deniz kirliliği ile ilgili haberlerin Samsun ve Ülke Turizmi açısından endişe verici olduğunu söyledi.
TURİZM Haberi
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'dan kirlilik tepkisi!

 

Samsun’un hava kirliliğinin ardından bir de deniz kirliliği ile anılmasını istemediklerini ifade eden Bedri Yaşar, Son dönemlerde, gazete ve televizyon haberlerinde Samsun’da meydana gelen deniz kirliliği ile ilgili haberler sık sık yer almaya başlamıştır. Samsun’un, deniz kirliliği ile anılması hem Samsun turizmi, hem de ülke turizmi açısından endişe verici bir durumdur.  

Kurban Bayramı öncesi, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) tarafından Atakum İlçesi Adnan Menderes Bulvarı Sahilinde yer alan atık su terfi tesisinden denize kanalizasyon suyu akıtılması ile ilgili haberler yer almıştır. Bu haberlerin hemen ardından da Kurban Bayramı’nda Samsun Yat Limanı’ndaki deniz kirliliği ile ilgili haberlere yer verilmiştir.” Dedi.  

BÜTÜN ATIKLAR KONUSUNDA DİKKATLİ OLUNMALI

Kanalizasyon suyu akıntısı konusunda SASKİ’nin  kendisini savunarak, arızalı pompa nedeniyle kısa süreli bir akıntı meydana geldiğini açıkladığını belirten Yaşar, “  Kısa süreli de olsa denize akıtılan kanalizasyon suyu denizi kirletmiştir. 11. büyükelçiler konferansı için Samsunumuza gelen ve şehrimizde ağırlama imkânı bulduğumuz büyükelçilerimiz de bu kirlenmeye, katılmış oldukları tekne gezisinde bizzat yakından şahit olmuştur.

Denizde meydana gelen kirlilik, büyük bir kaygıya ve ardından da endişeye neden olmuştur. Sık sık hava kirliliği ile gündeme gelen Samsun’un bir de deniz kirliliği ile anılmasını istemiyoruz. Bu konuda herkesin, tüm yetkililerin üzerine düşen görevleri titizlikle yerine getirmesini ve başta kanalizasyon atıkları olmak üzere diğer bütün atıklar konusunda dikkatli olmalarını istiyoruz. “ diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İYİ, Parti, Samsun, Milletvekili, Bedri, Yaşar'dan, kirlilik, tepkisi!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı