Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 15:27 Bu haber 1004 kez okundu
 
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'dan TÜİK'e Tepki,
Yaşar, Ağustos ayı enflasyon rakamlarının 11.77 olarak açıklanmasının ardından yaptığı basın açıklamasında; geçen yıl 100 liraya dolan filenin bu yıl 111 liraya dolduğuna yönelik yapılan açıklamaların gerçekleri yansıtmadığı söyledi.
SİYASET Haberi
İYİ Parti Samsun Milletvekili  Bedri Yaşar'dan TÜİK'e Tepki,


İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, "Yanlış ve eksik izlenen politikalar sebebiyle virüs salgınının da ekonomik krizin de maalesef önüne geçilemiyor, mağduriyetler her geçen gün artıyor; ancak yetkililer bu gerçekleri TÜİK verileriyle gizlemeye çalışıyor" dedi.


 


Kontrolü sağlanamayan Covid 19 virüsü ile beraber ekonomik krizin de hızla büyüdüğünü, buna rağmen açıklanan TÜİK verileriyle gerçeklerin gizlenmeye çalışıldığı belirten Yaşar, "İşsizlik patlama noktasına gelmiş, esnaf can çekişiyor, üretici üretemez olmuş, pazarda vatandaş filesini dolduramıyor; ama çizilen tabloyla her şeyin yolunda olduğuna inanmamız bekleniyor. Hatta kamu kurumları bile bırakın iş yapmayı maaş ödemekte zorlanıyor" diyerek sıkıntının boyutunu hatırlattı.

 

"TÜİK'in nasıl belirlediğini anlamak mümkün olmayan verilerine değil, sokaktaki vatandaşın sesine kulak verin" diyerek yetkililere seslenen Yaşar, ""Fiyatlar artarken enflasyon artmıyor. Çalışan sayısı azalırken işsiz sayısı düşüyor. Ülke ciddi ölçüde fakirleşirken küçülme 9,9 olarak açıklanıyor. Bunu anlamak mümkün değil.

Ekonomideki gerçek tablonun üstünü örtmeye çalışarak ve gerçek olmayan rakamları açıklayarak bu sorunları aşamazsınız. Bu duruma bir an önce el atılmaz ise yarın telafisi olmayan sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Bizim de tüm gayret ve tavsiyelerimizin yegâne amacı budur" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İYİ, Parti, Samsun, Milletvekili, , Bedri, Yaşar'dan, TÜİK'e, Tepki,,
Yorumlar
Haber Yazılımı