Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:26 Bu haber 267 kez okundu
 
İYİ Partili Bedri Yaşar: Barolara söz hakkı vermeden yapılan görüşmeler doğru değil!..
Adalet Komisyonunda 'Çoklu Baro Kanun Teklifi'nin görüşmelerine katılan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Barolara söz hakkı vermeden yapılan görüşmeleri doğru bulmadıklarını söyledi.
SİYASET Haberi
İYİ Partili  Bedri Yaşar:  Barolara söz hakkı vermeden yapılan görüşmeler doğru değil!..


Yaşar, Toplantıda yaptığı konuşmada Barolar'da siyaset yapılıyor gerekçesi ileri sürülerek yapılmaya çalışılan kanun değişikliğininyapılması durumunda  siyasallaşmasının önünün açılacağını ifade etti.

 

 

Bu düzenlemeyle izlenen yolun yanlışlığının altını çizen Yaşar, "Asıl bu kanun geçtiğinde barolar siyasallaşacak. İktidara yakın barolar, iktidara uzak barolar ortaya çıkacak. Asıl o zaman siyaset yapıyor olacaklar" dedi.

 

Hukuktan anlayan, kanunu bilen, avukatlara danışmadan kendileriyle ilgili bir yönetim şeklinin belirlendiğini kaydeden Yaşar'ın Adalet Komisyonu toplantılarında yaptığı konuşmaların özeti şu şekilde:

"Adalet Komisyonunda görüşülen çoklu baro kanun teklifinin geçmemesi için günlerce, gecelerce avukatların avukatlığını yapmanın gayretinde olduk. Adaletin ve savunmanın tarafsızlığı için mücadeleye devam edeceğimizi her zaman söyledik, burada bir kez daha ifade etmek isterim. Ancak işi bileninden dinlemeye bile tahammülü olmayan bir tutumla sağlıklı bir yol alınamayacağını da belirtmek isterim. Savunmanın siyaseti olmaz! İdeolojisi olmaz! Bu yolu açma ihtimali olabilecek her çalışmanın karşısında, haklı tepkilerini göstermek isteyen tüm baro başkanlarının ve avukatların yanındayız..."

 

VATANDAŞIN GÜNDEMİ, GEÇİM DERDİ!


"Gece geç saatlere kadar bir an önce bitsin diye uğraşılan 'çoklu baro kanun teklifi' ve getirmeye çalıştığınız diğer kanun teklifleri ülkenin gündeminde yok!" diyen Yaşar, ülkede çözülmesi gereken onca acil sorunlar varken bu ve benzeri kanun teklifleriyle meclisi uğraştırmak doğru değildir.

Vatandaşımız, esnafımız, çiftçimiz, iş verenimiz, sanayicimiz, öğrencilerimiz, velimiz... geçim derdinde, iş derdinde... Bu elzem durumlara bir an önce çözüm bulmak varken bu işlerin acelesi ne! Vatandaşın gündeminde; ekonomik kriz var, geçim derdi var..."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İYİ, Partili, , Bedri, Yaşar:, , Barolara, söz, hakkı, vermeden, yapılan, görüşmeler, doğru, değil!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı