Haber Detayı
06 Haziran 2017 - Salı 11:13 Bu haber 2342 kez okundu
 
Jandarma Miniklerle Buluştu
Samsun İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178. yılı kutlamaları kapsamında "Jandarma ile minik yürekler daha mutlu" projesi hayata geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Jandarma Miniklerle Buluştu

Komutanlığa bağlı Salıpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı  "Jandarma ile minik yürekler daha mutlu" projesi kapsamında taşımalı ve ilçe merkezinden öğrencilerin katılımı ile etkinlik gerçekleştirdi.

Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı Salıpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı'nca, Jandarmanın 178. yılı kapsamında organize edilen ve İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen  "Jandarma ile Minik Yürekler daha mutlu" adlı proje ile farklı okullardan 160 öğrenci  jandarma görevlileri eşliğinde ilçe merkezi ile Çarşamba İlçesinde düzenlenen etkinliklere katıldı.

Etkinliğe katılan öğrenciler için 5 otobüs hazırlandı. Öğrenciler ilk olarak Salıpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş eşliğinde İlçe Belediyesini ziyaret ettiler. Belediye ziyaretinin ardından İlçe Komutanlığında İlçe jandarma Komutanı, jandarma personelleri ile Mehmetçikler, Milli Eğitim Müdürü ve Belediye Başkan vekili tarafından kapıda karşılanan öğrenciler ellerinde bayraklarla tören alanına geçti.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş," İlçe Jandarma ile geçmiş yıllarda da güzel etkinlikler düzenledik . Bu yıl da "Jandarma ile Minik yürekler daha mutlu" adı altında geliştirilen proje ile öğrencilerimizi hem Jandarmamızın hem de halkımızın daha yakın olmasını amaçladık. Bu güzel çalışmaları nedeni ile Jandarma komutanlığımıza ve katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum."  dedi.

Konuşmalardan sonra öğrencilere Jandarma Komutanlığında verilen ikramların ardından Jandarma ve katılımcı protokol heyeti tarafından minik öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Yine Samsun İl Alay Komutanlığında gelen motorize ekipler ve trafik araçlarına minik öğrencilere jandarma üniformaları giydirilerek tanıtıldı. Ardından otobüslerle Çarşamba İlçesine geçtiler. Çarşamba ilçesine gelişlerinde ilk olarak İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül'ü makamında ziyaret eden öğrenciler daha sonra İlçe de yemek yedikten sonra sinema, oyun sahalarında oyun etkinliklerinden sonra jandarmanın motorize ekiplerinin eskortluğunda Çarşamba İlçe merkezinde düzenlenen tur ile etkinlik sona erdirildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Jandarma, Miniklerle, Buluştu, , , ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Jandarma Miniklerle Buluştu
Jandarma Miniklerle Buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı