Haber Detayı
22 Temmuz 2016 - Cuma 12:22 Bu haber 4690 kez okundu
 
JUDO DA 4 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Samsun’un ev sahipliğinde devam eden İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları’nda judo mücadelesinde 4 Dünya şampiyonluğu Aldık.
SPOR Haberi
JUDO DA 4 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Hasan Doğan Spor Salonu’nda gerçekleşen İşitme Engelliler Judo Dünya Şampiyonası’nın ilk seansında ferdi müsabakalar, ikinci seansında ise takım karşılaşmaları yapıldı. 13 kategorinin dördünde zirveye çıkan millilerimiz; toplam 16 madalya elde etti.

 

Erkeklerde elde edilen iki dünya şampiyonluğu 60 ve 100 kilolarda geldi. 60 kiloda oynanan grup müsabakalarında en fazla puana ulaşan Erkan Esenboğa, altın madalyanın sahibi olurken, Ali Rıza Öğretici aynı kategoride kürsünün üçüncü basamağında yer aldı. 100 kiloda ise en çok puanın sahibi olan Samet Bulut zirveye çıktı. 66 kiloda Enes Yıldız Türkiye’ye gümüş madalya kazandırırken; 81 kilo mücadelesinde Metin Tekin ikinci, Ercan Odungit üçüncü oldu. Bir diğer dünya ikinciliği +100 kiloda Mehmet Uysal’dan geldi. 90 kiloda ise Ahmet Ölçer dünya üçüncülüğüne ulaştı.

 

Toplam altı madalya çıkardığımız kadınlar mücadelesinde ise 48 kiloda Türkiye’yi temsil eden Serpil Yavuz dünya şampiyonu oldu. Dilek Altın aynı kategoride üçüncülük kürsüsünde yer alırken; Zehra Özbek 52 kg, Elif Karakaya 63 kg, Ayşe Kesiktaş da +78 kg’de gümüş madalyaların sahibi oldu. Cennet Çolak 63 kg müsabakalarını Elif Karakaya’nın ardından üçüncü sırada tamamladı.

 

Türkiye erkekler takım finalinde Moğolistan’ı mağlup ederek takım halinde de zirveye çıkmayı başardı. Kadınlar takım mücadelesinde ise Polonya’ya mağlup olan millilerimiz gümüş madalyanın sahibi oldu.


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: JUDO, DA, 4, DÜNYA, ŞAMPİYONLUĞU,
Yorumlar
Haber Yazılımı