Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 16:05 Bu haber 1223 kez okundu
 
Kaanlar Gıda Kavak OSB'ye Geliyor
Türkiye’nin En Büyük Süt Ürünleri İmalatçılarından Kaanlar Gıda, Yatırım İçin Kavak OSB’yi Tercih Etti.
EKONOMİ Haberi
Kaanlar Gıda Kavak OSB'ye Geliyor


Kavak OSB’nin Aylık Olağan Müteşebbis Heyeti Toplantısı Samsun Valisi Osman Kaymak’ın başkanlığında yapıldı.


Samsun Valisi  Osman Kaymak toplantıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Gündemin birinci sırasında, süt ve süt ürünleri imalatı ve paketleme tesisi yapmak üzere yer tahsis talebinde bulunan Kaanlar Gıda Kuruluşu (ULKA Gıda San. Ve Tic. A.Ş.) firmasına, ilk etapta 35 kişi istihdam ederek, 4.000 m2 kapalı alanda kaşar peyniri ve tereyağı imalatı yapmak üzere 12.617 m2’lik 2 adet sanayi parselinin tahsis kararı alınarak, firmaya tebliğ edildi.

 

32 ülkeye ihracatı bulunan 40 yılı aşkın süredir sektör içerisinde bulunan firmanın ilimizi yatırım yapmak için seçmesi Samsun adına sevindirici olmuştur.


Söz konusu firmanın Kavak OSB içerisinde gerçekleştireceği yatırım sadece Kavak ilçesi değil, tüm Samsun ve ilçelerini de kapsayan süt alım garantisi ile büyükbaş hayvancılığına fayda sağlayıp, bölgede çok sayıda kişinin dolaylı ve doğrudan istihdam edilmesini sağlayacak olması, Kavak, Samsun ve ülke ekonomisinin gelişiminde büyük rol oynayacaktır.


Bu önemli yatırım için ilimizi tercih eden Kaanlar Gıda yöneticileri ve emek veren herkese teşekkür ediyor, yatırımın ülkemiz ve ilimiz ekonomisi için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kaanlar, Gıda, Kavak, OSB'ye, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı