Haber Detayı
21 Eylül 2016 - Çarşamba 16:48 Bu haber 2820 kez okundu
 
Kadına şiddete tepki
CHP Kadın Kolları, ADD, ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Samsun Şubeleri, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan saldırıyı kınadı.
- Haberi
Kadına şiddete tepki

CHP Samsun İl Başkanlığı'nda bir araya gelen parti ve dernek temsilcileri yaptıkları ortak açıklamada şunları söyledi:  "Ayşegül Terzi, mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alan zihniyetin, son kurbanlarından biridir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir.

Bu zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir.Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır.

Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir. Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz."

basın Açıklamasın ADD'den Songül saygılı, Cumhuriyet kadınları Derneği'nden Nucihan Tomrukçu, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Ceylan Çakır ve CHP ilçe  kadın kolları başkanları katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kadına, şiddete, tepki, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı