İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Terme'yi Sel Felaketi Vurdu!
Terme'yi Sel Felaketi Vurdu!
Haber Detayı
29 Mayıs 2016 - Pazar 08:29 Bu haber 2711 kez okundu
 
Kamil Furtun Samsun'da ve Tüm Türkiye'de Anılıyor
Samsun’da görev yaptığı hastanede 29 Mayıs 2015 günü silahlı saldırı ile katledilen Dr. Kamil Furtun TTB'nin düzenlediği etkinlikle Samsun'da anılacak
SAĞLIK Haberi
Kamil Furtun Samsun'da ve Tüm Türkiye'de Anılıyor

 

Samsun’da görev yaptığı hastanede 29 Mayıs 2015 günü silahlı saldırı ile katledilen Dr. Kamil Furtun, aramızdan ayrılışının birinci yılında TTB ( Türk Tabipler Birliği) ve Samsun Tabip Odası, sağlık alanındaki emek ve meslek örgütleri tarafından düzenlenen etkinliklerle anılacak.
 
Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: "İlk olarak, 29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 13.30’da Samsun Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi önünde bir anma etkinliği gerçekleştirilecek.
 
Ardından Saat 15.00’de ise Samsun Çiftlik Caddesi üzerinde bir yürüyüş ve basın açıklaması yapılacak. Etkinliklere tabip odalarından da temsilciler katılacak. 
30 Mayıs 2016 Pazartesi günü Türkiye'nin dört bir yanında tabip odaları, bölgelerindeki sağlık alanında örgütlü emek ve meslek örgütleriyle birlikte anma ve basın açıklamaları gerçekleştirecekler.    

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ ?

Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde  görev yapan Op.Dr. Kamil Furtun, 29 Mayıs 2015 tarihinde odasına giderken  İsmail Koyun isimli tarafından silahlı saldırıya uğramıştı. Vücuduna 3 kurşun isabet eden doktor ağır yaralanmış, aynı hastanede hemen ameliyata alınmış, ancak kurtarılamamıştı.

Op.Dr. Kamil Furtun'a Samsun'da hastane içinde doktora silahlı saldırı düzenleyerek öldüren katil İsmail Koyun, yargılandığı mahkeme tarafından adam öldürmekten ağırlaştırılmış hapis cezası, ruhsatsız silahtan 2 yıl hapis ve 2 bin lira da adli para cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kamil, Furtun, Samsun'da, ve, Tüm, Türkiye'de, Anılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı