Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:17 Bu haber 1252 kez okundu
 
Kapıkayafest’te 37 bin 380 kilo atık toplandı
3.Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında 37 bin 380 kilo atık toplandı.
YAŞAM Haberi
Kapıkayafest’te 37 bin 380 kilo atık toplandı

Sıfır Atık temalı ilk festival olması ile dikkat çeken Kapıkayafest 2019 ‘da Bafra Belediyesinin söz konusu proje ile ilgili yapılan uygulamalarına vatandaşların ilgisi üst düzeyde oldu.

 

Beş gün süren Festival esnasında, Sıfır Atık stantları, Sıfır Atık Kabul Merkezleri, kamp ve çadır alanları, Uçuş alanları, Yemekhane alanı, ring alanı, tüm etkinlik alanları ve yol güzergâhları olmak üzere dış mekân atık toplama kutuları yerleştirildi.

 

Vatandaşlara çevre ve doğayı korumalarına dikkat çekmek, sıfır atık projesi hakkında halkı bilinçlendirmek, festivalin sıfır atık projesine tam uyumlu olarak çalışmasını sürdürebilmesi için bir Çevre Mühendisi, 14 Atık ayrıştırma ve toplama personeli, 10 evsel atık toplama personeli görevlendirildi.

 

Kurulan stantlarda halkı bilinçlendirmek için Bafra Belediyesince hazırlanan Sıfır Atık konulu el broşürleri, hikâye kitapları, dergiler, tohumlu kalem, boyama kitapları da dağıtıldı.

 

VALİ VE MİLLETVEKİLLERİNDEN DESTEK

Sıfır Atık ile ilgili oluşturulan standın ziyaretçileri arasında Samsun Valisi Osman Kaymak, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı’da yer aldı.

 

9380 KG ATIK GERİ DÖNÜŞÜME.

Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinesinde, anlaşmalı Ambalaj Atığı toplama firmaları olan Bafra Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Geri Dönüşüm İmha San.Tic. Ltd.Şti. ile Göze Hurdacılık Atık Toplama ve Geri Dönüşüm San.Tic.Ltd.Şti. tarafından yürütülen çalışmalarda festival süresince; 9380 kg. geri dönüştürülebilen Ambalaj Atığı, 28000 kg. ise evsel atık toplandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kapıkayafest’te, 37, bin, 380, kilo, atık, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı