Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 19:34 Bu haber 1228 kez okundu
 
KARADENİZ 5. KİTAP FUARI YARIN AÇILIYOR
Yarın TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak olan Karadeniz Kitap Fuarı 5. Yaşında 9 Gün Boyunca Kitapseverleri Ağırlayacak
KÜLTÜR Haberi
KARADENİZ 5. KİTAP FUARI YARIN AÇILIYOR

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.  tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile 16-24 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarı yarın saat 12.00’de TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

 

Açılışa, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi  Oğuzhan Serinkaya ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı  Kenan Kocatürk de katılacak.  

 

Karadeniz 5. Kitap Fuarı’nda, aralarında İnci Aral, İlber Ortaylı, Mine Söğüt, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Sinan Meydan, Akın Birdal, Nazım Alpman, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Şimşirgil, Arif Keskiner, Zeynep Aliye, Koray Avcı Çakman, Aret Vartanyan, Nazlı Karabıyıkoğlu, Mete Yarar, Sevgi Özel, Murat Tavlı, Füsun Çetinel, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz ve Reis Çelik’in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.

 

Karadeniz’de Kitap Dolu 9 Gün

 

Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkıları olan Karadeniz Kitap Fuarı, beşinci yaşında dokuz gün boyunca kitapseverleri ağırlayacak. Fuara 220 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliği düzenlenecektir. Etkinlikler ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacaktır.

 

Girişin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü olan 24 Şubat tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

100. Yılında 19 Mayıs Etkinlikleri

 

Kurtuluş mücadelesinin başladığı 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılı Samsun’da etkinliklerle anılacak. Samsun Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından 16 Şubat Cumartesi günü “19 Mayıs’ın 100. Yılında Atatürk ve Çağdaş Yaşam”; Samsun Kültür ve Sanat Derneği tarafından 18 Şubat Pazartesi günü “100. Yılında Atatürk ve Samsun” etkinliği düzenlenecek.

 

Tramvay ile Fuara Ulaşmak Çok Kolay

 

Tramvay ile fuar alanına ulaşmak rahat ve kolay. Tekkeköy durağında inerek TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

 

Karadeniz Kitap Fuarı’nı Takip Edin

 

Fuarla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, ulaşım bilgilerini, etkinlikleri ve imza günlerini www.karadenizkitapfuarisamsun.com sitesinden ve facebook/karadenizkitapfuari, twitter/kitapfuari, instagram/kitapfuari hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıntılı etkinlik programı ve imza günleri listesine web sitemizin Etkinlik Takvimi sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KARADENİZ, 5., KİTAP, FUARI, YARIN, AÇILIYOR, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı