Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 09:30 Bu haber 3310 kez okundu
 
Karadenizli Usta boyacılar ‘DYO Usta Ligi 2018 Şampiyonası için mücadele etti
DYO Usta Ligi 2018 Şampiyonası'nda Karadeniz Bölge Müdürlüğü'nü temsil edecek takım belirlendi
SPOR Haberi
Karadenizli Usta boyacılar ‘DYO Usta Ligi 2018 Şampiyonası için mücadele etti

27 Kasım’da başlayan ön eleme maçları 10 Aralık’ta sona erecek.
Türkiye de ilk kez DYO tarafından düzenlenen ve 2018’de ikincisi yapılacak olan ‘‘DYO Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası’’ için bölgeleri temsil edecek takımları belirleyecek olan ön elemelerde sona yaklaşılıyor.Profesyonel ligi aratmayan ön elemelerin yedincisi 5 Aralık’ta Samsun’da gerçekleşti. 

2017 Temmuz ayında ilkini düzenlenen DYO Usta Ligi’nin 2018 Türkiye Şampiyonası’nda bölgeleri temsil edecek takımları belirlemek için ön eleme maçlarında ikinci haftaya girildi. Ön elemelerin yedincisi 5Aralık 2017’de Karadeniz Bölge finalistini belirlemek için yapıldı. Yedisi gerçekleşen ön elemeler de sırasıyla Trabzon, Diyarbakır ve Güney Anadolu Bölge Müdürlükleri’nde finalistleri belirlemek için düzenlenecek. Eleme maçları 10 Aralık’ta sona erecek.

 DYO Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası bölge şampiyonları arasında yapılacak.

KARADENİZ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ŞAMPİYONU ANTİPAS TAKIMI

Karadeniz Bölge Müdürlüğü finalistini belirlemek için 5Aralık 2017 tarihinde İlkadım Kadıköy Halısaha’dadüzenlenen maçlar saat 12.30’da forma teslim töreni ile start verdi. İlk maç saat 13.00’da Dyofleks ve Antipas takımları arasında oynandı. 40 dakika süren maçın galibi Dyofleks’i 3-1 yenen Antipas takımı oldu. 

14.00’da başlayan Dyotex ve Dyomat takımları arasında gerçekleşen müsabakanın galibi Dyomat’ı3-1 yenen Dyotex takımı oldu.
Antipasve Dyotex takımları arasında oynanan 15.30’da başlayan final maçını 5-1’lik skorla Antipas takımıalarak finalist oldu. Maçları Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği hakemler yönetti.  
‘Dyo Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası’nda Karadeniz Bölge Müdürlüğü’nü temsil edecek olan Antipastakımına kupayı Bölge Müdürü Coşkun Yeğen verdi.
Renkli ve çekişmeli geçen mücadelelerin ardından finalistler bölge şampiyonluklarını arkadaşları ile birlikte düzenlenen yemekte kutladılar.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Karadenizli, Usta, boyacılar, ‘DYO, Usta, Ligi, 2018, Şampiyonası, için, mücadele, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı