Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 12:38 Bu haber 2804 kez okundu
 
KARANLIK ZİHNİYETLE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ
ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli Sivas Madımak Katliamının 23. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada Sivas Katliamını unutturmayacaklarını söyledi.
YAŞAM Haberi
KARANLIK ZİHNİYETLE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Özkefeli açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “ 2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak’ta yakılan aydınlarımızın , sanatçılarımızın ölümünün üzerinden 23 yıl geçti fakat acısı dün gibi taze. Bu kanlı saldırıyı gerçekleştirenlerin çoğu cezasız kaldı bir kısmıda ufak cezalar alarak olay kapatılmaya çalışıldı.Bu gerici zihniyet o gün olduğu gibi bügünde iktidarda ve benzer şekilde insanlar katledilmeye devam ediliyor.Bu vahşet yalnızca ülkemizde değil insanlık tarihinde de bir ilktir.O gün o otelde sadece 35 can değil insanlık değerleride yakılıp kül edilmiştir.Bu katliamı yapanların amacı Sivas’ta kurulan Cumhuriyeti orada yıkmaktı. Ama şu bilinmelidir ki ; Cumhuriyeti yaşatacak olanlar bizleriz. Ve ne pahasına olursa olsun bu karanlık , katil zihniyetle sonuna kadar mücadele edeceğiz.

2 Temmuz 1993’te ölümsüzleşen aydınlarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz. Bu katliamı unutmadığımızı ve unutmayacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz.”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KARANLIK, ZİHNİYETLE, SONUNA, KADAR, MÜCADELE, EDECEĞİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı