Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 13:02 Bu haber 2051 kez okundu
 
KATİD Akademik Çalışmalara Başladı
Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği KATİD Kış dönemini bölge illerinde otel çalışanlarının eğitim çalışmaları ile geçirecek.
- Haberi
KATİD Akademik Çalışmalara Başladı

Bölgemizde “Hotel Linkage Academy” işbirliği ile Samsun, Ordu, Trabzon şehirlerinde düzenlenen ve çevre illerden gelen otelcilerin katılımı ile gerçekleşen “Otellerde Dijital Pazarlama ve Karlılık Yönetimi” eğitim programı başarı ile tamamlandı.

Eğitim, konusunda Türkiye deki önemli isimlerden biri olan Erhan Kaya tarafından verildi. Konu hakkında konuşan Erhan Kaya “Bu tarz çalışmalar genellikle İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde yapılıyor. Bunu kırmamız lazım o yüzden Anadolu’da yapılan eğitimleri daha fazla önemsiyoruz ve desteklenmesi lazım. Bu eğitimlerde teknolojinin gitti yön ve bizlerin neler yapılması gerektiği, gelir nasıl optimize edilir, sitemizi nasıl daha aktif kullanarak satış yapabiliriz gibi konuları işledik.

Bu konuda Karadeniz de önderlik eden KATİD e TUROYD BYK ya teşekkür ederim” dedi.

 

KATİD Başkanı ve TUROYD BşkYrdMurat Toktaş ise “Biz dernek olarak sektörümüz için bir katma değer kazandırma peşindeyiz. Bu kapsamda birçok çalışma yaptık. Bunlardan biride eğitim konusu. Özellikle donanımlı personel problemi yaşadığımız bu dönemlerde konusunda eğitimli personel yetiştirmek önemli ve ihtiyacımız olan bir şey. Daha iyi hizmet edebilmek ve tesis karlılığı için de çok önemli. Bu yüzden bizde ilk olarak dijitale pazarlama eğitimi ile başladık ve çok ciddi talep aldık. 3 ilde yaptığımız çalışmalara 105 meslektaşımız katıldı. Bu eğitimleri çeşitli başlıklar altında bölgemizdeki birçok şehrimizde sıklıkla yapacağız.” Diye konuştu

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: KATİD, Akademik, Çalışmalara, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı