Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 15:06 Bu haber 1192 kez okundu
 
KATİD Başkanı Murat Toktaş:: Tatil kredisi Karadeniz bölgesini hareketlendirecek”
Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve KATİD başkanı Murat Toktaş bu hafta açıklanan tatil kredisi paketinin Karadeniz Bölgesi'nde Turizmi hareketlendireceğini söyledi.
TURİZM Haberi
KATİD Başkanı Murat Toktaş:: Tatil kredisi Karadeniz bölgesini hareketlendirecek”

Tatil kredisi paketin amacının “Müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra, turizm sektörünü desteklemek” olduğu ifade eden Murat Toktaş açıklamasında şunları söyledi:

 

Corona virüs salgını nedeniyle yavaşlayan turizm sektörünü canlandırmak için kamu bankaları aracılığı ile devreye sokulan “tatil destek kredi paketi” yerli turizm hareketini tetikleyecektir. Şartların da çok uygun olması birçok ailenin tatile çıkmasına sağlayacak ve bu sıkıntılı günlerden sonra insanlara nefes aldıracaktır. Kamu bankaları 10 bin TL'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ve aylık yüzde 0,67’lik faiz oranı ile tatil kredisi verecek. Bölgemize olan talebin artmasına büyük katkı sağlayacak olan bu çalışma ile otellerimizin doluluk oranlarının artacağını bekliyoruz”

 

 

.

Söz konusu kredinin 1. ve 2. taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek; müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KATİD, Başkanı, Murat, Toktaş::, Tatil, kredisi, Karadeniz, bölgesini, hareketlendirecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı